Teściowa i zięć to dwie osoby, które są zjednoczone przez własną osobę, ale to prawdopodobnie wszystko, co mają ze sobą wspólnego. Fakt, że ludziom trudno jest dogadać się ze sobą, wie wszystko, a to nie jest znane od pierwszych dziesięciu lat. W świecie humoru jest tyle niezliczonych żartów o teściowej, jak są blondynki. Oczywiście są szczęściarze, którzy po raz pierwszy potrafią znaleźć wspólny język z matką swojej żony, ale są też tacy, którzy wciąż nie mogą nawiązać z nią stosunków.

Młoda rodzina ma bardzo chwiejne granice. A im więcej ludzi z ich otoczenia dodaje paliwa do ognia, nowożeńcy mają coraz mniejszą szansę na przeżycie z pierwszymi rodzinnymi kryzysami, przez co stają się silniejsi. Dla każdej osoby, niezależnie od relacji z rodzicami, odgrywają one ważną rolę. Bez względu na to, ile lat mają dzieci, rodzice zawsze będą starali się wnieść własne rady do życia osobistego, mimo że ich potomstwo ma własną głowę na ramieniu, a on jest świadom podejmowania istotnych decyzji.

Teściowa relacji

Mężczyźni, którzy czują, że ich ukochana teściowa jest zadowolona z wyboru męża przez córkę, a jednocześnie łatwo dogadują się z mamą żony, nie są tak nieliczni. Ale ci, którzy każdego dnia słuchają, że zawsze robi coś złego, to znacznie więcej. Rozważ przyczyny konfliktów w związku między teściową i zięciem i spróbuj zrozumieć, dlaczego teściowa jest w większości przypadków przeciwna zięciowi.

 1. W większości przypadków podstawową przyczyną konfliktu jest infantylna córka teściowej. Nie jest w stanie rozwiązać żadnych elementarnych spraw bez porady matki. Wkrótce zięć ma pytanie: z kim jest żonaty - mała dziewczynka lub dorosła kobieta? W wyniku tego wszystkie swoje niezadowolenie z żony wywiera na teściową i na odwrót.

  Rozwiązanie: zięć musi udowodnić, że jest odpowiedzialnym i niezależnym człowiekiem, któremu można zaufać z córką.

 2. Drugi powód w konfliktach z teściową może być ukryty w problematycznych relacjach, nierozwiązanych konfliktach, dziecięcych krzywdach i rozczarowaniach zięcia z matką. W rezultacie nieświadomie przekazuje te trudne relacje do związku ze swoją teściową. Denerwuje go każda drobnostka w działaniach matki jego żony. Mimo że teściowa może być cudowną osobą duchową, ale w tej sytuacji będzie płacić za rachunki innych ludzi.

  Rozwiązanie: teściowa w tej sytuacji powinna zostać wyeliminowana i nie narzucać swojej opinii na problemy rodzinne, ale jednocześnie odpowiadać na prośby, nie żądając wdzięczności w odpowiedzi

  .
 3. Kolejna przyczyna konfliktu leży w żądnej władzy teściowej, jej gorliwości w kontrolowaniu wszystkiego i wszystkich. Jest spokojna i usatysfakcjonowana tylko wtedy, gdy wszyscy się z nią zgadzają i robią to, co mówi. A jeśli mama nie lubi zięcia, koncentruje całą siłę na zwycięstwie w walce ze swoim zięciem od pierwszego dnia wesela.

  Rozwiązanie: jedynym sposobem na spacyfikowanie teściowej jest pozwolenie jej poczuć się jak słaba bezbronna kobieta, a ostatecznie, jako wyraz wdzięczności, opuści swoje rodzinne gniazdo w spokoju.

 4. Jeśli sama teściowa wychowała córkę, to możliwe, że ona również wyładuje swoje nieudane życie rodzinne na swoje dziecko. I w tym przypadku każdy krok zięcia będzie krytykowany, ponieważ teściowa porównuje go do męża.

  Rozwiązanie: trzeba dać osamotnionej kobiecie poczucie, że ma kogoś, na kim można zawsze polegać zarówno w codziennym, jak iw swoim planie duszy.

 5. Pogłębia związki między teściową i zięciem w całkowitej przestrzeni życiowej. córka teściowa i życie. Sytuacja może być jeszcze gorsza, jeśli zięć jest finansowo zależny od matki panny młodej.

  Rozwiązanie: najlepszą opcją byłoby oddzielenie się od teściowej, zdobycie własnej przestrzeni życiowej i dochodów.

 6. Jeśli w tej chwili to tylko sen, to zięć musi utrzymywać korzystne stosunki z teściową:
 • Nie zapomnij złożyć jej serdecznych komplementów;
 • wskazane jest, aby zadzwonić do jej matki, ponieważ zmniejsza odległość psychiczną i poprawia relacje
 • Nigdy, pod żadnym pozorem, nie krytykuj teściowej, ponieważ jest ona bezużyteczna.