W czasach starożytnych Słowianie przywiązywali wielką wagę do symboli. Były używane jako amulety, a także do nawiązania kontaktu i okazania szacunku dla bogów. Kolovrat jest najbardziej znanym symbolem, ale to, co to znaczy, jest znane niewielu. Postaramy się przywrócić niesprawiedliwość i zrozumieć znaczenie i wpływ tego znaku na osobę.

Co to jest Kolovrat?

Ten symbol jest przedstawiony jako okrąg z promieniami wygiętymi w jedną stronę. Uosabia roczną rotację dysku słonecznego i nieskończoność wszechświata. Opiekun Łączy w sobie cztery żywioły i cztery pory roku, i to właśnie pojawia się w promieniach słońca, których jest dokładnie osiem. Pojawił się w starożytnej Rosji. Znak słońca uznano za najpotężniejszy, ponieważ był to ciało niebieskie, Słowian nazywany stwórcą wszystkiego na ziemi. Nasi przodkowie wierzyli, że wizerunki obroży są obdarzone specjalną energią. Został namalowany na ścianach domu, aby chronić go przed negatywnym wpływem z zewnątrz. Rysunek w postaci słońca z promieniami można znaleźć na odzieży, naczyniach, biżuterii itp. Wojownicy udali się na bitwę z flagami, które przedstawiał dokładnie Kolovrat.

Astrologom udało się ustalić znaczenie symbolu "Kolovrat". Okazało się, że za pomocą linii wyobrażonej łączącej Gwiazdę Polarną, punkty zimy, przesilenia letniego, a także punkty równonocy jesiennej lub wiosennej, otrzymuje się część tego znaku. W rezultacie ustalono, że Kolovrat był pierwotnie przeznaczony do tego, aby w dowolnym momencie móc określić swoją lokalizację przez gwiazdy.

Znaczenie znaku "Kolovrat" w zależności od kierunku promieni

Symbol może być reprezentowany promieniami wygiętymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W języku starosłowiańskim nazwano to posolon i antisoln. W pierwszym przypadku, gdy promienie są skierowane zgodnie z ruchem wskazówek zegara, urok odnosi się do dobrych postaci. Mając taki talizman, osoba jest w stanie rozpoznać czystość myśli i poznać istotę. Taki znak jest uważany za męski. W drugim przypadku, gdy promienie są skierowane przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, symbol ma połączenie z innym światem. Posiadacze takiego talizmanu mogą ujawnić naturalne pozazmysłowe i inne zdolności magiczne. W znacznym stopniu poprawia się również intuicja. Taki symbol jest uważany za żeński amulet.

Znaczenie amuletu "Kolovrat"

Od czasów starożytnych symbol był używany do tworzenia amuletów. Zasadniczo używano do tego złota, które ucieleśniało kolor słońca. Istnieją również opcje z innych metali żółtych. Dla Mędrców Kolovrat był ważnym składnikiem różnych rytuałów, ponieważ korzystnie wpływa na zdolności magiczne. Ogólnie symbol jest talizmanem o ogromnej energii. Mając taki talizman, człowiek nie może obawiać się złego oka i innych negatywnych wpływów z zewnątrz.

Słowiański amulet "Kolovrat" może być reprezentowany w kilku postaciach:

  1. Słońce z ośmioma promieniami. Posiadając taki talizman, dana osoba jest obdarzona mocą słonecznego ognia.
  2. Koloverat
  3. Słońce z sześcioma promieniami. Ten znak jest również nazywany kołem Perunovo. Dzięki niemu możesz uzyskać ochronę Perun.
  4. Słońce z czterema promieniami. Ten amulet jest symbolem ognia na ziemi.

Ludzie posiadający talizman "Kolovrat" stają się faworytami szczęścia. Tylko dobrzy ludzie mogą liczyć na jego pomoc.

Jeśli kupiłeś takie talizman , to musi być naładowany. Aby to zrobić, przytrzymaj go przez kilka godzin w płynącej wodzie. Idealny, jeśli możesz wrzucić go do rzeki. Dzięki temu urok zostanie wyczyszczony. Następnie należy go trzykrotnie przenieść nad ogniem. Najlepiej, jeśli jest to ogień z drewna. Trzymaj talizman przez trzy dni bez przerwy, co pozwoli ci naładować go własną energią.