Prawdopodobnie nie ma takich ludzi, którzy by nie wierzyli obrażenia i złe oko . W końcu ludzie od dawna próbowali chronić się amuletami, różnymi amuletami i talizmanami, aby uchronić się przed nieszczęściem, aby uzyskać pożądany patronat z góry. Na przestrzeni wieków osłony od złego oka pozostają praktycznie niezmienione, zachowują swoje mądre i starożytne tradycje.

Amulety zazdrości i złego oka

Strzeżenie przed zazdrością i złym okiem jest bardzo łatwe. Najprostszym i najczęstszym amuletem jest prosty pinezka. Przypnij ją po niewłaściwej stronie ubrań tak, aby szpilka znalazła się w sercu. Staraj się wypracować nawyk sprawdzania go każdego wieczora: jeśli końcówka stanie się ciemniejsza, szpilka ochroni cię przed złym okiem, a teraz musisz ją zakopać w ziemi w stanie rozpiętym. Kup nowy PIN najlepiej w piątkowy wieczór.

Uważa się, że rogi, kości, zęby i nogi dzikich zwierząt są obdarzone specjalnymi mocami. Dla człowieka pazur niedźwiedzia jest mocnym talizmanem. W nocy taki urok zaleca się umieścić na czele łóżka. Czaszka tego zwierzęcia, która została pochowana w ziemi przy wejściu do domu, była uważana za słowiański talizman przeciwko złemu oku.

Również w Rosji chronili przed złym okiem za pomocą interesującego talizmanu. Analogiem tego talizmanu jest wśród Meksykanów, a także w kulturze tybetańskiej. Ten urok nazywa się "Okiem Boga", uważa się, że chroni nowonarodzone dzieci, jeśli zawiesisz je nad łóżkiem dziecka.

Warto też wspomnieć o takich urokach zazdrości i złego oka, jak rośliny. Oset, głóg, jarzębina, czosnek - wszystkie te bukiety ziół i kwiatów zawieszone w różnych miejscach domu będą nie tylko ozdobą żywiołów, ale także doskonałą ochroną domu przed złym okiem i psuciem się.

Możesz używać torebki z różnymi ziołami, na przykład laur, jałowiec, ziele dziurawca, lawenda. Pomoże to nie tylko pozbyć się złego oka, ale także różnych chorób.

Dziś taki talizman jest popularny jako "Catcher of Dreams" który przybył do nas z Indii. Dla każdej osoby musi być wykonana ręcznie, z indywidualnym podejściem. Istotą amuletu jest to, że pajęczyna tęskni za złymi snami, a dobre, wręcz przeciwnie, opóźnia. Taki urok zawieszony jest nad wezgłowiem. Dreamcatcher to pierścień, pleciony wokół nici. Wewnątrz wstęga wykonana jest z nici, a talizman jest ozdobiony piórami i koralikami. Nie zaleca się kupowania tego amuletu w sklepie, ponieważ nie będzie on nosił niezbędnego ładunku energetycznego, zadziała w przypadku, gdy dana osoba sama go wyprodukuje. Wyjątek stanowią dzieci, Dreamcatcher, stworzone przez rodziców, będą doskonałą ochroną przed złym okiem dla dziecka.

W prawie wszystkich krajach kamień służy jako amulet przeciwko złemu oku. Aby nieść funkcję ochronną, nie musi ona być cenna. Istnieje nawet cała nauka o kamieniach szlachetnych przeciwko złemu oku, to się nazywa astromineralogią, może pomóc ci dowiedzieć się, który kamień będzie idealny dla ciebie.

czaruje przeciwko złemu oku

Z pewnością każdy słyszał o takim talizmie, jak "kocie oko". Ten kamyk zawsze jest noszony w kieszeni.

Ważne jest również, aby pamiętać, że każdy opiekun będzie działał poprawnie tylko wtedy, gdy właściciel użyje go tylko z dobrymi myślami i celami. Skradzione, sprzedane lub utracone amulety nie zrobią absolutnie nic dobrego, zresztą takie amulety mogą nawet zaszkodzić osobie. Zazwyczaj amulety są tworzone indywidualnie dla każdej osoby, więc niepożądane jest przenoszenie ich do innego właściciela. Ale jeśli to zrobisz, twoje myśli muszą koniecznie pochodzić z czystego serca.