Wisior w kształcie półksiężyca znajduje się u wielu osób, ale nie wszyscy wiedzą, że nie jest to tylko interesująca biżuteria, ale symbol ze specjalnymi umiejętnościami. Urok Lunnitsa noszony do początku XX wieku. Wisiorek jest ozdobą z wedyjskimi i świętymi podtekstami. Często symbol stosowane w życiu codziennym jako element ozdoby. Pod koniec pierwszego tysiąclecia bielizna tego rodzaju nie była już noszona, ponieważ symbol utracił pierwotne znaczenie.

Znaczenie symbolu Lunnitza

Początkowo taki półksiężyc był symbolem Syrii lub Maryi - czystych, pierwotnych elementów panujących w bezkresnych wodach oceanów świata. Nosząc taką dekorację na szyi, kobieta pokazała, że ​​w swoim wewnętrznym świecie łączy swoją własną energię z energią wszechświata, ze swoją kreatywną stroną. Ale wartość symbolu Lunnitsa nie zapewnia wyłącznie kreatywności, może mówi o harmonii z własnym światem wewnętrznym lub zdolności do pokonywania trudności pojawiających się w trakcie życia.

Inna interpretacja mówi, że ten symbol to wschodzący księżyc, młody miesiąc. Znak ten można słusznie uznać za symbol wszystkich przedsięwzięć, osiągnięć, które mają wyłącznie pozytywną energię. Często te dekoracje były wykonane ze srebra. Istnieje ogromna liczba rodzajów tych dekoracji. Słowiańskie rogi Lunnitsa były bezpośrednio związane z magią agrarną, jak rolnicy z przeszłości.

Jeszcze jedno znaczenie amulet Lunnitsa mówi o harmonii przedstawiciela pięknej połowy ludzkości z człowiekiem, zdolności do ich posiadania. Ponieważ ta ozdoba jest kobietą, zgodnie ze starożytnymi ideami kobieta jest uosobieniem słońca, a mężczyzna jest miesiącem i razem tworzą doskonały związek małżeński.