Istnieje wiele wersji tego, co dzieje się z duszą po śmierci. W chrześcijaństwie uważa się, że będzie poddana próbom - niektóre testy. Jest to rodzaj oczyszczenia, które jest ważne przed spotkaniem z Bogiem. Ten okres trwa 40 dni.

Jakie próby przechodzi dusza po śmierci?

Uważa się, że przez sześć dni dusza jest jak wycieczka raj a potem idzie do piekła. Przez cały czas w pobliżu są aniołowie, którzy mówią nam o dobrych uczynkach dokonanych przez duszę w życiu. Drogi są demonami, które starają się wciągnąć duszę do piekła. Uważa się, że jest tylko 20 prób, ale nie jest to liczba grzechów, ale namiętności, które obejmują wiele różnych wad.

20 prób duszy po śmierci:

 1. Świętowanie . Ta kategoria obejmuje próżne rozmowy, bezpruderyjny śmiech i piosenki.
 2. Kłamstwo Osoba poddana jest tym ciężkim próbom, jeśli skłamał w spowiedzi innym ludziom, a także, gdy na próżno wypowiada imię Pana.
 3. Potępienie i oszczerstwo . Jeśli ktoś potępiłby ludzi wokół siebie i rozwiązał plotki, jego dusza zostanie przetestowana jako przeciwnik Chrystusa.
 4. Obżarstwo . Obejmuje to obżarstwo, pijaństwo, jedzenie bez modlitwy i łamanie postu.
 5. Lenistwo . Doświadczenia duszy doświadczają ludzie, którzy są leniwi i niczego nie zrobili, a także otrzymali wynagrodzenie za pracę, która nie została wykonana.
 6. Kradzież . Ta kategoria obejmuje nie tylko grzech, gdy osoba celowo trafia do kradzieży, ale także, jeśli pożyczył pieniądze, a na koniec nie dawała.
 7. Pożądliwość i chciwość . Kara będzie odczuwana przez ludzi, którzy odwrócili się od Boga, odrzucili miłość i udawali. Obejmuje także grzech skąpstwa, gdy osoba celowo odmawia pomocy potrzebującym.
 8. Pożądliwość . Obejmuje to grzech sprzeniewierzenia kogoś innego, a także inwestowanie pieniędzy w nieuczciwe interesy, uczestnictwo w różnych loteriach i hazard. Łapówkarstwo i spekulacje również należą do tego grzechu.
 9. To nie jest prawda . Trudności duszy po śmierci będą musiały być odczuwalne na wypadek, gdyby osoba umyślnie kłamała podczas życia. Ten grzech jest najczęstszy, ponieważ wielu oszukuje, knuje, oszukuje itd.
 10. Zazdrość Wielu ludzi w życiu zazdrości sukcesów innych, życząc im upadku z piedestału. Często człowiek odczuwa radość, gdy inni mają wiele problemów i problemów, nazywa się to grzechem zazdrości.
 11. Duma Ta kategoria obejmuje takie grzechy: próżność, pogardę, arogancję, arogancję, chwalenie się itp.
 12. Gniew i wściekłość . Następująca próba, którą dusza przechodzi po śmierci, obejmuje następujące grzechy: pragnienie zemsty, gorącego temperamentu, agresji, drażliwości. Takich emocji nie można doświadczyć nie tylko ludzi i zwierząt, ale nawet przedmiotów nieożywionych.
 13. Ohyda . Wiele osób w życiu jest mściwych i przez długi czas nie daje urazy, co oznacza, że ​​ich dusze po śmierci zapłacą w całości za te grzechy.
 14. Morderstwo Nie można wyobrazić sobie pośmiertnych prób duszy i straszliwego sądu Bożego, nie biorąc pod uwagę tego grzechu, ponieważ jest to najstraszniejsze i niewybaczalne. Obejmuje to także samobójstwa i aborcja .
 15. Czarownictwo i wezwanie demonów . Wykonywanie różnych rytuałów, wróżbiarstwo na kartach, czytanie wątków, wszystko to jest grzechem, za który będziesz musiał zapłacić po śmierci.
 16. Cudzołóstwo . Relacja seksualna mężczyzny i kobiety przed ślubem, a także rozmaite myśli i marzenia dotyczące rozpusty, uważana jest za grzech.
 17. 20 prób duszy po śmierci
 18. Cudzołóstwo . Zdrada jednego z małżonków w rodzinie jest uważana za poważny grzech, za który trzeba będzie zapłacić w całości. Obejmuje to również ślub cywilny, nielegalne narodziny dziecka, rozwód itp.
 19. Grzechy Sodomy . Relacje seksualne między krewnymi, a także nienaturalne powiązania i różne perwersje, na przykład lesbijstwo i bestialstwo.
 20. Herezja . Jeśli ktoś w swoim życiu błędnie mówi o wierze, zniekształca informacje i szydzi z sanktuariów, oznacza to, że dusza będzie musiała zapłacić za swoje czyny.
 21. Miłosierdzie . Aby nie cierpieć za ten grzech, człowiek musi okazywać empatię w swoim życiu, pomagać ludziom i wykonywać dobre uczynki.