Poranna filiżanka mocnej kawy doskonale się orzeźwia, ale bardzo często spieszymy się z tego cudownego płynu na ubranie, psując nasz nastrój. Jak usunąć ślady nieostrożnego zachowania i oszczędzać? Okazuje się, że istnieje kilka metod naprawienia sytuacji bez wyrzucania dużych pieniędzy na czyszczenie chemiczne. Korzystając z najprostszych leków kuchennych lub aptecznych, łatwo sobie z tym poradzisz.

Skuteczne usuwanie plam z kawy

  1. Tkanina lniana jest dobrze oczyszczona przy użyciu dość przystępnych produktów - mydła i wrzącej wody. Najpierw zmyj plamę i dokładnie umyj ubrania. Następnie wlać cienki strumień wrzącej wody z czajnika na brudne miejsce, czekając na całkowite usunięcie resztek kawy.
  2. Jest sposób na zetrzyj plamy z kawy za pomocą amoniaku i terpentyna . Zmieszamy nasze substancje w równych proporcjach, zwilżamy wacik w otrzymanym roztworze i traktujemy je obszarem problemowym. Gdy płyn zostanie wchłonięty, rozciągnij ubrania w wodzie z mydłem.
  3. Do czyszczenia starych plam, amoniak można mieszać z gliceryną. Przetworzymy miejsce za pomocą serwetki i nie będzie potrzeby płacenia dużych pieniędzy. Łyżeczkę glicerynę i kilka kropli amoniaku pobiera się na łyżeczce wody. Wytrzyj uszkodzony obszar, a następnie umyj wszystko w gorącej wodzie.
  4. Czasami na białym materiale pojawiają się plamy z kawy, a ich usuwanie jest problematyczne. Przyjrzyjmy się tej metodzie, gdy zastosujemy dwa specjalne rozwiązania. Zabieramy dwa duże pojemniki do mycia. W jednym hodujemy zimną wodę z octem. Kalcynowany napoje gazowane , około 0,5 łyżeczki na litr ciepłej wody i rozpuszcza się w innej misce. Najpierw myjemy brudną rzecz w roztworze sody, a następnie w zimnym płynie.
  5. Jak usunąć kawę z ubrań wykonanych z tkaniny syntetycznej? Weź łyżkę alkoholu na 0,5 litra wody i wypłucz z niej brudne rzeczy.
  6. Jak inaczej możesz spróbować usunąć plamy z kawy na białym ubraniu, jeśli powyższe środki nie pomagają? Namocz je w nadtlenku i pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz ubrania w zimnej wodzie.