Plamy pot pojawiają się zwykle na ubraniach w obszarze pod pachami, ale mogą również pojawiać się w innych miejscach, na przykład na plecach lub na kołnierzyku. Co więcej, pojawianie się takich zanieczyszczeń nie zależy od poziomu higieny osobistej, ponieważ pot bardzo szybko się zjada w tkankach i pozostawia żółte plamy. Aby nie zepsuć nastroju i nie wyrzucać zabrudzonych ubrań, powinieneś wiedzieć, jak usunąć plamy z potu na ubraniach.

Jak usunąć plamy z potu z białymi ubraniami?

W jasnych ubraniach szczególnie widoczne są żółte plamy, a pozbycie się ich może być dość trudne. Proponujemy skorzystanie z następujących wskazówek niż usuwanie plam z potu na białym:

  1. Nadtlenek wodoru . Do jednego litra wody dodaje się jedną łyżkę nadtlenku iw powstałym roztworze zanurza się całość lub jego zanieczyszczony obszar. Trzydzieści minut później produkt musi zostać przepłukany i umyta w maszynie do pisania.
  2. Jedzenie napoje gazowane . Soda powinna być rozcieńczona wodą do stanu papkowatego i nałożyć mieszaninę na plamę. W tym stanie należy odłożyć tę rzecz na godzinę, a następnie usunąć resztki sody i umyć w standardowy sposób.
  3. Ocet Kwas octowy rozcieńcza się w równych proporcjach wodą i nakłada na plamę. Następnie przedmiot jest kasowany jak zwykle.
  4. Alkohol Metoda jest podobna do poprzedniej, zamiast octu stosuje się alkohol lub wódkę.

Usuń plamy z potu z kolorowych tkanin

Może się zdarzyć coś bardziej skomplikowanego, jeśli chodzi o to, niż usuwanie żółtych plam z potu z kolorowych lub ciemnych rzeczy. Aby pozbyć się zanieczyszczeń następującymi metodami:

  • dodatek amoniaku (łyżeczki do herbaty na litr wody) do mycia rąk;
  • tkaniny lniane i bawełniane można traktować mieszaniną ciepłej wody, soli kuchennej i amoniaku. Roztwór nakłada się na plamę przez kwadrans, a następnie usuwa się go na maszynie do pisania. W przypadku tkanin jedwabnych zaleca się stosowanie tych samych środków, ale bez dodawania amoniaku;
  • Tkanina wełniana może być właściwie zastera przy użyciu mydła do prania.
Przydatne rekomendacje Jak usunąć plamy z potu na ubraniach1

Wiedząc, jak skutecznie usuwać plamy z potu z białych i kolorowych rzeczy, należy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych niuansów. Po pierwsze, w walce z plamami "potowymi" nigdy nie należy używać chloru, co doprowadzi do pociemnienia materiału. Tkaniny syntetyczne nie powinny być traktowane rozpuszczalnikami, na przykład oczyszczoną benzyną lub acetonem.

Po drugie, w celu uniknięcia zepsucia rzeczy, każda nowa metoda powinna być najpierw wypróbowana na ledwo zauważalnej stronie. I nie próbuj wytrzeć potu w bardzo gorącej wodzie, ponieważ to naprawi tylko plamę. Jeśli używasz nadtlenku wodoru, musisz spłukać rzeczy najlepiej, jak potrafisz, ponieważ podczas suszenia w otwartym słońcu mogą pojawić się żółte plamy.