Mały zapas zwykłej sody jest dostępny w kuchni każdej gospodyni. Żywność lub jak to się nazywa - soda oczyszczona w gospodarce jest dość aktywnie wykorzystywana. Zasłużenie można uznać za uniwersalną substancję. Soda może być również stosowana jako proszek do pieczenia dla każdego rodzaju ciasta, a zamiast detergentów do zmywania i kąpieli myjących, talerzy i zlewów. Ale to nie jest pełna lista zalet sody.

Właściwości lecznicze sody pitnej

W rzeczywistości zwykła soda do picia to wyjątkowe narzędzie lecznicze, które od dawna przyciąga medycyna ludowa. Wyjaśnia to dość imponująca ilość użytecznych właściwości, z których może pochwalić się substancja.

Najbardziej znaną zaletą sody oczyszczonej jest zdolność przywrócenia prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej w żołądku. W diecie większości przeważają węglowodany, ze względu na to, jakie kwasy gromadzą się w organizmie. Powoduje zgagę, bóle głowy, zmęczenie, a nawet może prowadzić do owrzodzeń. Soda skutecznie neutralizuje kwas i eliminuje wszystkie problemy opisane powyżej.

Inną użyteczną cechą sody pitnej jest działanie antybakteryjne. Substancja może być nakładana miejscowo. Środowisko alkaliczne utworzone przez sodę niszczy większość odmian grzybów, bakterii i drobnoustrojów.

Ponadto, roztwór sody rozkłada plwocinę, jak również każdy kosztowny lek.

Leczenie sody pitnej

Prawdopodobnie najbardziej znaną metodą leczenia sody jest leczenie zgagi. Jedna szklanka roztworu sody z dyskomfortu zwalnia bardzo szybko. Narzędzie sprawdziło się tak dobrze, że nawet dzisiaj wielu ludzi z zgagą przede wszystkim pamięta o tym, zaniedbując specjalistyczne leki.

Ale są inne sposoby używania sody oczyszczonej w medycynie ludowej:

 1. Przy pomocy sody można wyleczyć nawet najbardziej zaniedbaną formę kaszlu. Jedna łyżka funduszy, aby dodać do szklanki mleka i wypić mieszankę w nocy. Jeśli to konieczne, możesz wymienić napój gazowany przez wdychanie z olejkami eterycznymi.
 2. Balsam z roztworem sody oszczędzić swędzenie z ukąszeniami komarów.
 3. Narzędzie jest w stanie leczyć katar, zapalenie jamy ustnej, zapalenie spojówek. Możesz pozbyć się tych problemów po prostu delikatnie myjąc błony śluzowe kilka razy dziennie lekkim roztworem sody.
 4. Soda do picia można wyleczyć.
 5. Bardzo często kąpiele sody są przepisywane na grzyby stóp lub paznokci. Aby uzyskać maksymalne korzyści po zabiegu, miejsca dotknięte grzybami zaleca się posypać proszkiem skrobi. Ta sama metoda leczenia pomaga w atakach panaricznych.
 6. Pół łyżeczki sody, zalanej wodą, złagodzi arytmię i obniży ciśnienie krwi.
 7. Gorące kąpiele z wodą sodową - doskonały środek do utraty wagi. Podczas zabiegu żużle opuszczają ciało wraz z potem.

Przeciwwskazania do leczenia sody pitnej

Podobnie jak w przypadku każdego leku, soda ma przeciwwskazania do stosowania:

 1. Nie zaleca się podawania sody ludziom o niskiej kwasowości żołądka.
 2. Przeciwwskazane lekarstwo i osoby cierpiące na cukrzycę.
 3. Korzyści płynące z picia sody
 4. Znalezienie alternatywnej metody leczenia następuje u pacjentów z indywidualną nietolerancją sody.
 5. Picie soda z raka może być używany tylko na niektórych etapach onkologii.

Będąc traktowanym sodą, bardzo ważne jest, aby nie dać się ponieść emocjom. To rozwiązanie jest przydatne w umiarkowanych ilościach, ale jeśli są nadużywane, konsekwencje leczenia mogą być absolutnie nieprzewidywalne.

I nie zapomnij, zanim zaczniesz się upewnić, że soda jest naprawdę jadalna - istnieje wiele rodzajów substancji, a większość z nich jest niebezpieczna dla zdrowia!