Wszyscy, którzy jako dziecko lubili uszczęśliwiać swoje matki pięknymi wieńcami wykonanymi z jaskrawożółtych mleczów, z pewnością wiedzą, jakie są tego konsekwencje. Wiele z nich miało szare plamy z soku lub pyłku na rękach i ubraniach, które były dość trudne do zmywania, co dawało ich rodzicom wiele kłopotów.

Przez cały czas nasze babcie i prababcie próbowały wielu różnych sposobów, niż usuwać plamy z mlecze na ubraniach. I na szczęście do dnia dzisiejszego doświadczone hostessy nauczyły się radzić sobie z tym problemem. W tym artykule podzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami, w jaki sposób można prać plamy z mlecze i przedłużać życie ulubionych ubrań.

Jak usunąć plamy z kwiatów mniszka lekarskiego?

Aby zaoszczędzić czas i nie cierpieć z powodu zacierania plam, wielu woli stosować tradycyjne metody zwalczania takich zanieczyszczeń. Współcześni producenci detergentów produkują wiele różnych aerozoli, proszki , środki czyszczące, które pomagają łatwo przywrócić rzeczy do ich pierwotnego wyglądu.

Wśród wielu opcji, które można stosować do usuwania plam z kwiatów mniszka lekarskiego, jednym z najbardziej skutecznych jest produkt do pielęgnacji sanitarnej Domestos. Nie jest przeznaczony do prania, ale doskonale sobie radzi z usuwaniem plam. Wystarczy tylko nałożyć płyn na skażony obszar, dokładnie go natrzeć i dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą. Jeśli po raz pierwszy cały brud nie zniknie, procedurę można powtórzyć.

Co może usunąć plamy z mlecze, więc jest to zwykły odplamiacz. Możesz nanieść płyn na miejsce zanieczyszczenia lub zamoczyć wszystkie ubrania w roztworze wodnym na kilka godzin lub na noc. Po namoczeniu rzeczy, którą trzeba utknąć i spłukać kilka razy.

Ponieważ nie zawsze można usunąć plamy z kwiatów mniszka na ubraniach za pomocą proszków i płynnych produktów, można użyć sprawdzonych metod ludowych. Jednym z najbardziej znanych i skutecznych środków jest cytryna. Aby usunąć plamy z mlecze z ubrań, wystarczy pokropić skażony obszar kwaśnym sokiem lub pokroić owoce i potrzeć powierzchnię odzieży. W tej formie pranie można pozostawić na 10 minut. Jeśli plamy są świeże, szybko znikną. Stary brud jest trudniejszy do wydobycia, więc możesz to zrobić dwa lub trzy razy. Po, jak zwykle, ubrania muszą być dokładnie spłukane.

Inną najprostszą opcją niż usuwanie plam na mniszkach - to mydło do prania. Powinno być hojnie przetarte plamą natychmiast po pojawieniu się na tkaninie, a następnie pozostawić odzież przemoczoną przez noc. Rano miejsca mogą być starannie zapięte dłońmi i wypłukane pralka .

Z pewnością niewielu ludzi wie, jak pozbyć się plam dmuchawca na ubraniach z olejem roślinnym. To jest naprawdę świetne narzędzie. Konieczne jest kapanie na wilgotną ściereczkę Jak usunąć plamy z mlecze na ubraniach1 krople oleju roślinnego, a następnie hojnie piją zanieczyszczenia i zostawiają nasiąkły. Po kilku godzinach plamę należy umocować dłonią lub pędzlem, a następnie dokładnie spłukać.

Oprócz detergentów i płynnych produktów istnieje jeszcze jedna niezwykła metoda, która może być stosowana do usuwania plam z kwiatów mniszka lekarskiego - parowania. Należy dobrze rozgrzać żelazko, wziąć czysty arkusz papieru i położyć go na zabrudzonych ubraniach. Następnie przejrzyj gorące żelazko na arkuszu i usuń wszystko. Po tak prostej procedurze bez mycia i moczenia, same plamy pójdą na papier, a ubrania pozostaną czyste. Jednak w przypadku "starych" plam metoda ta będzie nieskuteczna.