W mieszkaniu są mrówki i nie wiesz, jak się ich pozbyć? Rzeczywiście, mrówki, choć małe, są prawdziwą katastrofą, gdy budują swoje gniazdo w domu. Wszakże na początku zauważysz kilka czerwonych mrówek w pobliżu źródeł wody, a następnie okruchy chleba. A jeśli inwazja nie zostanie zatrzymana, całe mieszkanie wkrótce stanie się dla ciebie i twoich stóp.

Czerwone mrówki to najbardziej rozpowszechnione gatunki, które mogą rozmnażać się w twoim mieszkaniu. Nawiasem mówiąc, ich nazwa jest dość szlachetna - mrówki faraona. A wszystko dlatego, że wierzono, że pełzali do nas z Egiptu. Nie ma oczywiście znaczenia, który kraj jest ich ojczyzną, ale trzeba wziąć pod uwagę, że te małe owady mogą stać się nosicielami niebezpiecznych chorób. Wtedy lepiej się ich pozbyć i szybko. Cóż, powiemy ci, jak przynieść czerwony mrówki domowe .

Jak radzić sobie z mrówkami w mieszkaniu?

Walka z czerwonymi mrówkami naprawdę musi być zrobiona dobrze. Konieczne jest zniszczenie przyczyny ich pojawienia się i dystrybucji.

Jeśli małe czerwone mrówki zostały posadzone w domu, nie trzeba niszczyć ścieżek, które tworzą, organizując wędrówkę po żywność. Znajdź gniazdo. Dlaczego? Oczywiście wiesz, że owady te mają zarówno samce, jak i samice, a także pracujące mrówki. A te kobiety są głównym zagrożeniem. Ale nie opuszczają gniazda i angażują się tylko w reprodukcję coraz większej ilości hordy mrówek na świat. Ale odnalezienie schronienia kobiet jest trudne, ponieważ ich potomstwo łamie ciągle nowe drogi, zbyt skomplikowane, by bezpośrednio doprowadzić do źródła zła. W związku z tym tylko działające mrówki, które przyniosły z sobą truciznę, mogą pomóc zniszczyć gniazdo.

Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z dominacją mrówek. Rzućmy okiem na niektóre z nich.

Ludowe metody walki

Dobrym remedium dla czerwonych mrówek jest łyżeczka cukru rozpuszczona w szklance wody, a możesz mieć zarówno miód, jak i łyżeczkę. kwas borowy . Dzięki temu rozwiązaniu pokrywają wszystkie miejsca, w których były widoczne ścieżki mrówek.

Czy wiesz, że wszechobecne mrówki uwielbiają mięso? Więc karm je nimi, po prostu przypraw jedzenie kwasem borowym. Trujące klopsiki muszą zostać rozłożone na ścieżki mrówek.

Pierogi z mieszanki gotowanych ziemniaków, jajek na twardo z dodatkiem łyżki cukru i paczki kwasu borowego są również doskonałym sposobem na zwalczanie ataku formalnego.

Przy okazji, zamiast kwasu borowego można użyć zwykłych drożdży, których mrówki tak nienawidzą.

A jeśli małe grzyby właśnie pojawiły się w twoim mieszkaniu, możesz ustawić je w łazience z mieszaniny wody, cukru lub miodu. Zdobądź potężne mrowisko.

Mięta, piołun i bzu również odstraszają mrówki.

Środki owadobójcze stosowane w walce z mrówkami

Jeśli żadna z powyższych metod nie pomogła, nadal nie wiesz, skąd pochodzą czerwone mrówki w mieszkaniu, powinieneś zabrać się do preparatów chemicznych. Ale najpierw musisz znaleźć gniazdo lub gniazdo na ścieżkach ant. W przybliżeniu trzeba zajrzeć pod listwy przypodłogowe, w rogach domu lub ciemne kąty mebli. anty-czerwone mrówki Jeśli masz spray, możesz spryskać go bezpośrednio na gniazdo lub możesz zauważyć kawałek kredy lub żelu, który musisz zabrać ze sobą ścieżkami z gniazda.

A po przetworzeniu mieszkania wyjąć wszystkie rzeczy: pościel, ubrania, a także pudełka z szafek na balkonie na kilka godzin.

Zapobieganie

Jeśli w twoim domu nie ma mrówek, metody profilaktyczne nie będą się wtrącać. Przede wszystkim utrzymuj swój apartament w czystości. Nie zapomnij wyczyścić okruchów pozostałych po stole. Regularnie usuwaj śmieci. Trzymaj wszystkie pojemniki na żywność zamknięte. A jeśli zwierzęta żyją z tobą, nie zostawiaj ich jedzenia w misach na długo.