Czy zdarzyło się, że w łazience pojawił się nieprzyjemny zapach i po chwili stało się jasne, że pochodzi z pralki? Zjawisko to jest dość powszechne. Jest kilka powodów, dla których pachnie pralką, a ten problem można rozwiązać na różne sposoby.

Nieprzyjemny zapach z pralki: dlaczego się pojawił?

Warunkowo możliwe jest określenie przyczyn zapachu z pralki do warunków operacyjnych i technicznych:

 • zapach płonącego lub zestalonego plastiku powstaje w wyniku złej jakości montażu, gdy skutecznie instaluje się niewiarygodne kontakty złączy na elementach zasilających lub wadliwe działanie jednego z węzłów;
 • jest prawdopodobne, że pachnie źle z pralki z powodu proszku do prania, który zawiera pewne substancje, a gdy jest rozgrzany, wydziela nieprzyjemny zapach;
 • Zapach pleśni w pralce może wystąpić z powodu niewłaściwego użytkowania (przechowywanie brudnego bielizny, słaba wentylacja po praniu);
 • w pralce stęchły zapach czasami sygnalizuje awarię kanalizacji.

Jak usunąć zapach z pralki?

Najczęściej gospodynie spotykają się z tym problemem po kilku latach pracy z niewłaściwą starannością. Jeśli w pralce jest zapach, możesz skorzystać z poniższych metod.

 1. Po każdym praniu zawsze dobrze wietrzyć maszynę. Nie wkładaj jej brudnej bielizny, do tego należy używać specjalnych koszy. To przechowywanie brudnej bielizny najczęściej prowadzi do stęchłego zapachu w pralce.
 2. Weź kolejny proszek do prania i uruchom maszynę razem z nim na biegu jałowym. Ustaw tryb bez płukania i wirowania do maksymalnej temperatury. Jeśli urządzenie nie może podgrzać wody do temperatury 90-95 ° C, problem z elementem grzewczym i bez pomocy specjalisty nie wystarcza. Również na element grzejny z biegiem czasu tworzy się szumowiny. Jeśli nie będziesz regularnie czyścić, brud, włosy, nici zaczną się uspokajać. Z biegiem czasu procesy rozkładu będą przebiegać z charakterystycznym smrodem.
 3. usunąć zapach z pralki
 4. Źródłem nieprzyjemnego zapachu z pralki jest czasami wąż spustowy. Zadzwoń do mistrza i zmień go na lepszy.
 5. Zdarza się, że maszyna jest zła podłączony do kanału ściekowego w wyniku czego powstaje zastój wody i smród. Po umyciu zawsze sprawdź, czy w zbiorniku pozostaje woda.
 6. Podczas pracy konieczna jest okresowa wymiana filtra. Jeśli jest bardzo brudny, w końcu zacznie pachnieć. Czyszczenie siebie nie jest konieczne, zadzwoń do specjalisty w domu, a on wykona całą pracę.
 7. Zapach pralki czasami staje się wynikiem czyszczenia. Oczyściłeś samochód kwasem cytrynowym, a ofensywne kawałki brudu zaczęły spadać z tyłu. Aby poprawić sytuację, ponownie uruchom maszynę w trybie trawienia bez wirowania.