Twoje marzenie wreszcie się spełniło - dom się pojawił pralka . Mycie stanie się przyjemnością! Ale zanim do tego dojdzie, musisz zainstalować i podłączyć urządzenie myjące. Możesz to zrobić sam, nie trzeba zapraszać specjalistów.

Przede wszystkim uważnie przeczytaj instrukcje dotyczące pralki. Rozpakuj go i usuń uszczelki znajdujące się po bokach maszyny (jeśli są). Następnie dokładnie sprawdź, czy są jakieś zadrapania na maszynie lub jakiekolwiek wady, a także sprawdź kompletny zestaw. A jeśli wszystko jest w porządku, możesz zainstalować pralkę na stałe. Do prawidłowego działania maszyny niezbędne jest podłączenie do sieci elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

Instalacja i podłączenie pralki

  1. Jeśli instalujesz maszynę na gładkiej posadzce z płytek, to pod nią zdecydowanie musisz położyć cienką gumową matę. Będzie utrzymywać samochód na miejscu i zapobiegać jego przesuwaniu się podczas pracy. Z tyłu pralki należy usunąć wszystkie wsporniki transportowe, śruby i pręty. Uczyń to koniecznym, w przeciwnym razie po włączeniu bęben zostanie uszkodzony, a maszyna może zawieść. Do transportu czołg samochodu jest mocowany za pomocą śrub. Po ich odkręceniu włóż do pustych otworów plastikowe kołki, które powinny być dołączone. Nogi maszyny należy wyregulować, ustawiając ją absolutnie gładką. Pożądane jest to zrobić przy pomocy poziomu. Jeśli pralka nie jest wypoziomowana, podczas wirowania maszyna będzie wibrować gwałtownie.
  2. Instalacja i podłączenie pralki - 1
  3. Wylot powinien znajdować się w pobliżu pralki. Jeśli jednostka myjąca jest zainstalowana w łazience, lepiej będzie zainstalować wylot zaprojektowany do pracy w wilgotnych warunkach. Aby podłączyć urządzenie do zasilania, potrzebujesz schematu, który powinien znajdować się w oryginalnej instrukcji zakupu.
  4. Instalowanie i podłączanie pralki - 2
  5. Kolejnym etapem samodzielnej instalacji pralki jest podłączenie jej do źródła wody. Najpierw musisz wyłączyć wodę z kranu. Zgodnie z instrukcją montażu pralki, podłącz wąż do napełniania do korpusu. Następnie założyć tuleję odwadniającą z filtrem siatkowym na rurze zimnej wody, a następnie podłączyć kran. Przymocuj do niego wolny koniec węża dopływowego. Jeśli okaże się krótki, przedłuż go za pomocą innego węża z adapterem lub jeszcze lepiej - kup nowy, dłuższy.
  6. Instalowanie i podłączanie pralki - 3
  7. Teraz możesz przejść do instalacji pralki spustowej. Czasami, aby uprościć zadanie, urządzenie w ogóle nie łączy się z kanałem. W tym samym czasie wąż spustowy jest połączony z tylnym panelem urządzenia, a drugi koniec musi być bardzo mocno przymocowany do wanny lub zlewu, w przeciwnym razie wąż spadnie na podłogę pod wpływem ciśnienia wody i łazienka nastąpi "powódź".
  8. Najbardziej niezawodną opcją jest stacjonarne rozładowanie. W tym celu pod zlewem należy zainstalować nowy syfon z dodatkowym odpływem, do którego należy podłączyć wąż spustowy. Na górze takie połączenie powinno być zamocowane gumką. Rura spustowa musi być mocno przymocowana z tyłu pralki.
  9. Instalowanie i podłączanie pralki - 4

Sprawdź ponownie wytrzymałość wszystkich stawów i stawów. Możesz włączyć wodę i otworzyć zawór, który wpuszcza wodę do urządzenia. A teraz czas na pranie próbne. Aby to zrobić, wybierz program, który jest minimalny w czasie, i podnieś maksymalną temperaturę (jest to wymagane, aby usunąć pozostałości smaru z urządzenia). Uważnie obserwuj proces: jeśli nigdzie nie ma przecieków, korpus maszyny "kłuje", nie "skacze". A jeśli instalacja pralki była prawidłowa, pranie zakończy się pomyślnie.