Telewizja satelitarna jest rozwiązaniem, jeśli znajdujesz się w obszarze, w którym opcja kabla jest niedopuszczalna. A kiedy już kupisz "blachę" do swojego domu, nie będziesz musiał odliczać miesięcznego abonamentu. Jednocześnie otrzymujesz ogromną różnorodność kanałów, gdzie każdy członek rodziny znajdzie odpowiedni. Ponadto czas, w którym telewizję satelitarną uważano za los niezwykle bogatych ludzi, już dawno zniknął w zapomnieniu. Przez długi czas wierzono, że anteny były w stanie dostroić wyłącznie przez specjalistów. Jednak w rzeczywistości będziesz w stanie to zrobić. Cóż, to będzie o tym, jak samemu ustawić antenę satelitarną.

Jak poprawnie ustawić antenę satelitarną - przeprowadzamy instalację

Znalezienie najlepszego miejsca do zainstalowania urządzenia nie zawsze jest łatwe. W końcu sygnał z satelity powinien dostać się na powierzchnię anteny bez interferencji, którą często nazywa się odbieraniem. Dlatego wybierz kierunek południowy w linii wzroku: nie powinno być żadnych barier w postaci sąsiednich domów, balkonów, drzew.

Urządzenie jest przymocowane do ściany lub dachu do wspornika, który z kolei jest zainstalowany na kołkach lub śrubach. Jeśli mówimy o tym, gdzie ustawić antenę satelitarną, to jej kierunek jest powielany z podobnych urządzeń sąsiadów.

Jak skonfigurować tuner satelitarny?

Po zainstalowaniu anteny można przejść do regulacji odbiornik lub tuner. W stanie wyłączonym podłącz tuner do TV za pomocą przewodu HDMI, Scart lub RCA. Następnie możesz włączyć oba urządzenia. W telewizorze przełączają się na wejście wideo 1 lub 2. "Brak sygnału" świeci się na żądanym.

Zdalny tuner przejdź do "Menu", następnie przejdź do "Instalacja". Powinieneś mieć okno, na dole którego pojawią się dwie skale, a na górze będą ustawienia. Na górze znajduje się nazwa satelity. Na przykład może to być Sirius2_3 5E, dla Tricolor TV i NTV + wybrać Express AT1 56,0 ° E, dla Telecard lub kontynentu znaleźć Intelsat 15 85,2 ° E.

Następnie przejdź do linii "Typ LNB", która wskazuje typ konwertera. Zasadniczo wystawiony typ uniwersalny o częstotliwości 9750 MHz i 10.600 MHz. Natomiast w przypadku NTV + i Tricolour należy odsłonić urządzenie uniwersalne o częstotliwości 10750 MHz.

Przejdź do pozostałych linii. Na przykład "DISEqC" powinien domyślnie pozostać wyłączony. Zasadniczo ta funkcja jest używana, gdy zamierza się ustawić kilka satelitów na jednej antenie satelitarnej. Linia "Pozycjoner" pozostaje nietknięta, co również powinno być wyłączone. Pozycja "0/12 V" jest zwykle w stanie automatycznym lub włączonym. Pozycja "Polaryzacja" powinna pozostać w stanie automatycznym. Co do "sygnału dźwiękowego" - musi być wyłączony. Ale włącz "Moc LNB".

Po dostrojeniu do tunera należy podłączyć kabel pochodzący z konwektora anteny satelitarnej. Nie zapomnij jednak, że złącza F należy umieścić na końcach kabla.

Jak skonfigurować kanały na antenie satelitarnej?

jak ustawić antenę satelitarną

Po skonfigurowaniu odbiornika, możliwość wyszukiwania w poszukiwaniu kanału powinna pojawić się w jego menu. W różnych modelach tunera tryby mają inną nazwę, na przykład "Automatyczne skanowanie", "Ręczne wyszukiwanie", "Wyszukiwanie sieci" i tak dalej.

Tryb automatycznego skanowania jest wygodny, ponieważ nie trzeba wprowadzać niezbędnych ustawień konwertera w menu odbiornika. Dzięki temu Twój odbiornik sam znajdzie wszystkie niezbędne kanały.

Jak widać, ustawienie satelitarnego "talerza" nie jest oczywiście łatwym zadaniem, ale jest całkiem możliwe, aby ludzie rozumieli i byli odważni. Tak więc, idźcie za nim - zróbcie wysiłek, a po chwili będziecie mieli całe mnóstwo kanałów dla każdego gustu.