Nie tak dawno temu, małe Lao Thakhek było po stronie ścieżki rozdeptanej przez podróżników. Po tym, jak przyszli tu ciekawi turyści, w Thakhek zaczęły pojawiać się tanie pensjonaty, kawiarnie i kantory. Teraz miasto aktywnie rozwija destynację turystyczną, a także poznaje egzotyczną przyrodę, niepowtarzalną punkty orientacyjne a kultura narodowa kraju coraz chętniej.

Informacje ogólne

Thakhek jest ważnym węzłem komunikacyjnym w kraju. Jest to centrum administracyjne prowincji Khammuan i miejscowości o tej samej nazwie, która jest objęta tą prowincją. Miasto położone jest w płaskim terenie na lewym brzegu rzeki Mekong. Powierzchnia Thakhek wynosi około 40 metrów kwadratowych. km, podczas gdy znaczna część terytorium to obszar wiejski. Ludność jest blisko 26 tysięcy osób, większość obywateli należy do ludu Lao.

Окрестности Тхакхэка

Cechy klimatyczne

Podrównikowy klimat monsunowy panuje na terytorium Thakhek. W ciągu roku są dwie główne atrakcje. sezon . W maju rozpoczyna się letnia pora deszczowa, która kończy się w październiku. Od listopada do kwietnia zima jest sucha. Temperatury dzienne i nocne różnią się znacznie, czasami różnica sięga około 10 stopni. Średnia roczna maksymalna temperatura wynosi + 32 ° C, minimalna to + 22 ° C. Opady osiągają 2000 mm rocznie.

Улицы города

Co zobaczyć w mieście?

Głównymi atrakcjami miasta Thakhek są:

  • Park Narodowy Phu Hin Bun z wieloma małymi rzekami i jeziorami;
  • Tham Pha In Cave z pięknym szmaragdowym basenem;
  • Tham Yon Cave z pięknymi wapiennymi krajobrazami;
  • płynąca rzeka Kse Bang Faye z malowniczą przyrodą;
  • Starożytna świątynia Wat Phra That Sikhotabong jest jednym z najświętszych terytoriów Laosu.
Храмовый комплекс Тхат Сикхотабонг

Rozrywka i rekreacja

Główną trasą turystyczną w Taekhak jest pętla The Loop. Jest szczególnie popularny wśród turystów z plecakami. Trasa polega na tym, że fani ekstremalnej rozrywki opuszczają miasto na motorowerze lub rowerze, podróżują kilkaset kilometrów i wracają za 4-5 dni. Sprzęt podróżny można kupić w Mad Monkey Motorbike. Nie mniej popularne zejścia do jaskiń i wspinaczki. Początkującym towarzyszą doświadczeni instruktorzy. Путешествие на мотобайках по The Loop

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

W Thakhek jest ich kilka hotele , hotele i pensjonaty rozproszone po całym mieście. Większość z nich jest w okolicy rzeki Mekong. Trzygwiazdkowe hotele Mekong i Riveria przyciągają uwagę turystów. Pokoje dwuosobowe z gorącymi prysznicami i toaletami można wypożyczyć już od 2 $ za dzień.

Doskonałą opcją budżetową będzie pensjonat Daokham. Przestronne pokoje z darmowym wi-fi to prawdziwe znalezisko dla turysty.

Отель Riveria

Kawiarnie i restauracje

W Thatheke zawsze są świetne opcje, w których można zjeść dobry obiad lub po prostu zjeść przekąskę. Restauracje w mieście przygotowują dania kuchni międzynarodowej, azjatyckiej, tajskiej i tajskiej narodowa kuchnia Lao . Ponadto można zamówić makaron, pizzę i hamburgery. W kawiarni na nabrzeżu można zjeść gorące bułeczki wieprzowe i naleśniki z różnymi nadzieniami. Najsmaczniejsza pizza w mieście w restauracjach Sabaidee Thakhek i Patalai.

Кафе на набережной

Transport

Główne pojazdy w Thakhek to autobusy, minibusy i skutery tuk-tuk. Ma dwa dworce autobusowe. Jedna służy głównie ludności wiejskiej w mieście, druga jest związana z dużymi osadami Laos . W celu poznania okolicy miasta Thakhek można wypożyczyć rower lub skuter. Istnieje kilka wypożyczalni. Możesz także zawsze wziąć taksówkę.

Транспорт Тхакхэка

Jak dostać się do Thakhek?

Od Vientiane od południowego dworca autobusowego, który jest 5 km od centrum miasta, co 2 godziny wygodny autobus odjeżdża do Thakhek. Podróż trwa około 7 godzin. Od Pakse najlepiej jechać samochodem. Najszybsza trasa przebiega na trasie numer 13, podróż trwa około 5 godzin. Na drodze numer 212 będzie musiał spędzić godzinę więcej.

Комфортабельный автобус