Savannakhet - miasto na rzece Mekong w Laos , stolica prowincji o tej samej nazwie. W 2005 roku otrzymał inną nazwę - na cześć Cason Phomvihane (Fomvihana), ale nazwisko Savannakhet można zobaczyć nie tylko na zagranicznych mapach: w samym mieście tylko stara nazwa jest używana na drogowskazach. Mieszkańcy tego kraju nazywają to "Południowym Luang Prabang "A czasami tylko" całun ".

Informacje ogólne

Prowincja Savannakhet na mapie Laosu jest dość prosta: znajduje się prawie w środku "wąskiej części" Laosu, między granicami z Tajlandią i Wietnamem. W związku z tym populacja w prowincji jest wieloetniczna - Laotanie, Tajowie i Wietnamczycy, którzy stanowią około 60% populacji miasta, a wśród mieszkańców prowincji odsetek ten jest nawet wyższy. Tajlandzki baht tutaj idzie z Lao Kip.

Саваннакхет на карте

Samo miasto zamieszkuje około 130 tysięcy osób - Savannakhet jest drugim pod względem liczby ludności w Laosie. Drugie miejsce, jakie zajmuje i na tym obszarze. Jest to jedno z najbardziej rozwiniętych miast na południu Laosu i na pewno najczęściej odwiedzane: wielu za wizę do Tajlandii jedzie dokładnie do Savannakhet. Do 2015 r. Wiza wydawana była dokładnie w dniu złożenia dokumentu, ale nawet po anulowaniu tej zasady, ludzie nadal przyjeżdżają tutaj, aby otrzymać dokument wjazdowy do Tajlandii, ponieważ konsulat słynie z lojalności, nie ma kolejek i wszystko można zorganizować szybko i bezproblemowo.

Центр городаГородская окраина

Cechy klimatyczne

Klimat Savannakhet to monsun podrównykowy o trzech różnych porach roku: gorący i wilgotny (trwa od maja do października), chłodny i suchy (od listopada do lutego) oraz gorący i suchy (od marca do kwietnia włącznie). Najcieplejsze miesiące to kwiecień i maj, temperatura termometru wzrasta do + 35 ° C w ciągu dnia. Grudzień i styczeń są uważane za zimne - po południu powietrze ogrzewa się do + 25 ... + 27 ° С, aw nocy - do + 11 ... + 14 ° С.

Latem spada największa ilość opadów, około 300-400 mm na miesiąc; podczas gdy przez cały okres suchy - około 20 mm. Łącznie za rok przypada około 2000 mm.

Zabytki

W Savannakhet, takich zabytki :

 • Wat Ksayaphum - największa buddyjska świątynia w mieście; wzniesiono go w 1542 r .;
 • Храм Ксаяпхум
 • stupa Thad Ing Hang , pochodzący z XVI wieku i będący jednym z najważniejszych kościołów Laosu;
 • Kościół katolicki św. Teresy ;
 • Церковь Святой Терезы
 • muzeum dinozaurów ;
 • Prywatna wystawa poświęcona historii miasta .

I na pewno architektura miasta zasługuje na uwagę - budynki w centrum miasta są zbudowane we francuskim stylu kolonialnym. Szerokie bulwary i rozległe tereny zielone nadają miastu podobieństwo do Prowansji. Ale przedmieścia Savannakhet z wąskimi i krętymi uliczkami mają wyraźny wietnamski smak. To prawda, że ​​zarówno w centrum, jak i na obrzeżach domu, nie ma najlepszych warunków.

Gdzie się zatrzymać w Savannakhet?

W mieście znajduje się wiele tanich hoteli 2 * i 3 *, z których niektóre są bardzo przyzwoite. Najlepsze recenzje zasługują na takie hotele jak:

 • 2 * Vivanouk;
 • 3 * Rezydencja Avalon;
 • 2 * Sala Thongyon;
 • Mini-hotel Pilgrim's Kitchen & Inn.
Sala Thongyon - недорогой отель, получивший самые лучшие отзывы постояльцев

Są hotele w mieście i wyższa klasa - 4 * Daosavanh Resort & Spa Hotel i Savan Vegas Hotel & Casino, jednak są one oceniane przez odwiedzających po prostu jako "nieźle". Niektórzy goście uważają, że cena zakwaterowania jest nieco zbyt wysoka w porównaniu z jakością świadczonych usług.

Restauracje i kawiarnie

Większość restauracji i kawiarni Savannakhet oferuje tradycyjna kuchnia Lao . Istnieją jednak również restauracje z kuchnią europejską, zwłaszcza z kuchni francuskiej - ze względu na fakt, że Laos przez jakiś czas była francuską kolonią, z restauracji lokalnej kuchni najpopularniejszymi wśród turystów są:

 • Lin's Café, w której można również spróbować zarówno dań europejskich, jak i wegetariańskich;
 • Macchiato de coffee;
 • Restauracja Tone Nam;
 • Hom Fah;
 • Savan Lao Deam.

Spośród instytucji oferujących więcej żywności dla Europejczyków, należy zauważyć:

 • Francuskie restauracje Daosavanh Restaurant and Restaurant Café Chez Boune;
 • Pilgrim's Kitchen & Inn, która serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej, północnoamerykańskiej, meksykańskiej i indyjskiej;
 • Francuska i wietnamska restauracja Steak Ba Tho.

Cafe Chai Dee oferuje najlepsze desery i lody w mieście. Można w nim również spróbować japońskich potraw.

Daosavanh Restaurant - популярный французский ресторан в Саваннакхете

Zakupy

Na północy Savannakhet jest największy na rynku prowincji - Singapur (lub po prostu Singapur), nazwany na cześć swojego założyciela, pochodzi z Singapur . Ten rynek jest uznawany za miejski punkt orientacyjny, ponieważ dobrze odzwierciedla cechy i kolor międzynarodowego Savannakhet.

Instytucja działa siedem dni w tygodniu, od 6:00 do 17:00. Można na nim kupić nie tylko produkty rolne, ale także gotowe potrawy, w tym wietnamską i tajlandzką, złotą i klejnotową biżuterię, pamiątki i inne produkty lokalnych rzemieślników.

Рынок Сингапур

Również w Savannakhet znajduje się dość duży sklep Walkman Village, który sprzedaje ubrania europejskie - zarówno tanie, jak i drogie.

Магазин Walkman Village

Transport

Widok główny transportu w Savannakhet, podobnie jak w innych większych miastach Laosu, znajduje się tuk-tuk. Jednak wszystkie atrakcje znajdują się w centrum miasta, w odległości spaceru od siebie. W mieście znajdują się biura wypożyczalni samochodów i rowerów.

Тук-тук - основной вид городского транспорта

Jak dostać się do Savannakhet?

Bezpośrednio w mieście, 1 km od centrum, znajduje się lotnisko, które obsługuje połączenia krajowe, w tym z lotnisko Wattay w Vientiane od Pakse jak również międzynarodowe - z Bangkoku. Można przyjechać autobusem z Mukdahan - jest to sposób używany przez tych, którzy przyjeżdżają tu w celu uzyskania wizy tajlandzkiej. Autobusy od Mukdahan odjeżdżają co godzinę, bilety można kupić tylko w dniu podróży. W Savannakhet może pochodzić z Wietnamu, z miasta Hue.

Аэропорт