Ostatnio wakacje w tak egzotycznym kraju jak Laos , staje się coraz bardziej popularny. I nie jest to zaskakujące, ponieważ do 1988 r. Laos był zamknięty dla turystów decyzją lokalnej partii komunistycznej.

Odpoczynek w tym azjatyckim stanie da spotkanie z nietkniętymi ludźmi dżunglą, niedostępnymi górami, niezwykłą urodą jaskinie , głębinowe rzeki i urzekający wodospady . Masa niezbadanych tajemnic i zapierających dech w piersiach przygód jest gwarantowana gościom tego kraju. Ale ważne jest, aby zdecydować, kiedy lepiej będzie udać się do Laosu, aby nic nie mogło się zepsuć odpocząć i pozostały tylko przyjemne wspomnienia.

Jaki jest najlepszy czas na zaplanowanie podróży?

Podrównikowy klimat podzwrotnikowy w dużej mierze decyduje o okresie wakacyjnym w Laosie. Najbardziej udany czas na wycieczkę do egzotycznego kraju zaczyna się w listopadzie i kończy się dopiero pod koniec stycznia. Zimą pogoda jest dość sucha, ale nie za gorąco, temperatura powietrza nie przekracza + 25 ° C. W styczniu jest największy ruch turystyczny, ponieważ w tym czasie w kraju odbywają się najbardziej barwne festiwale. Jeśli planujesz wakacje w Laosie w środku tego sezonu, musisz dokonać wstępnej rezerwacji biletów lotniczych i zarezerwować pokoje w hotele i hotele .

Лучший отдых в Лаосе

Niski sezon wakacyjny w Laosie wyróżnia się na wiosnę. Pogoda w tym czasie wyczerpuje ciepło nawet najbardziej wytrwałych turystów. Kolumny termometrów wahają się od + 30 ° C do + 40 ° C w całym kraju, głównie od marca do kwietnia. W tak upalnej pogodzie nawet chłodny powiew rzeki Mekong nie oszczędza. W gorącym sezonie możesz wybrać się do górskich regionów kraju, w których jest wystarczająco dużo komfortowych warunków pogodowych.

Экзотический Лаос

Wiosną latanie do Laosu będzie znacznie tańsze. W kolejnych miesiącach staje się zauważalnie chłodniej, ponieważ od maja do października zaczyna się pora deszczowa w Laosie. W deszczową dekadę możesz odbywać fascynujące rejsy wzdłuż pełnych płynących rzek kraju.

Отдых в Лаосе