Indyjska herbata masala to pyszny napój rozgrzewający, doskonała alternatywa dla kawy i tradycyjnej herbaty. Ma nieco niezwykły, ale całkiem przyjemny smak. Ma wiele przydatnych właściwości, chociaż ma pewne przeciwwskazania.

Skład herbaty masala

Korzyści i szkody herbata masala określony przez jego skład. Głównym składnikiem jest tu czarna herbata, najlepiej indyjska lub cejlońska, duży liść. Dodatkowymi składnikami są mleko i różne przyprawy (cynamon, gałka muszkatołowa, goździki, koper włoski, pieprz czarny, anyż itp. - zestaw zależy od konkretnego przepisu). Możesz również dodać cukier lub miód do skończonego napoju.

Jak zrobić herbatę masala?

Możesz przygotować ten napój w domu. W małym rondlu zagotuj wodę, a następnie dodaj mleko do swojego smaku, ale nie za dużo. Po tym należy położyć posiekany korzeń imbiru i gałkę muszkatołową, poczekać trochę i dodać resztę przypraw. Woda powinna nadal delikatnie gotować. Po kilku minutach ogień powinien być wyłączony i dodać słodzik do gorącej herbaty. Lepiej jest też pić go na gorąco lub przynajmniej rozgrzać.

Korzyści i szkody herbaty masala

Nie ma znaczenia, który przepis na herbatę masala zostanie użyty, korzyści dla organizmu z tego będą nadal odczuwalne. Przyspiesza metabolizm, pobudza, usuwa uczucie głodu. Ponadto normalizuje przewód żołądkowo-jelitowy i oczyszcza go z toksyn, wzmacnia system odpornościowy, leczy przeziębienia i zabija szkodliwe bakterie w jamie ustnej. Jest także w stanie rozładować napięcie nerwowe, uspokaja, poprawia aktywność mózgu. Zawiera witaminy A, K, B1 i B2, a także kwas nikotynowy, wapń i inne użyteczne substancje. Należy jednak bardzo ostrożnie pić dla osób uczulonych na przyprawy, a także na nietolerancję poszczególnych składników napoju.

Indyjska herbata masala