W Japonii plantacje herbaty znajdują się w Kioto w regionie Uji, u stóp obecnego stratowulkanu Fujiyama na Okinawie. Dlatego rośliny herbaty i wyróżniają się swoim smakiem i aromatem. Na smak przyszłej herbaty mają również wpływ nawozy, które odżywiają rośliny, a także parowanie wody morskiej ze szczególną różnorodnością glonów na początku przetwarzania liści herbaty. Najsmaczniejsza i najzdrowsza ze wszystkich odmian japońskiej herbaty jest odmiana dopasowania.

Właściwości japońskiej herbaty

To nie przypadek, że herbata matchowa słynie z dobroczynnych właściwości. Uważany jest za jednego z najbardziej przydatnych napojów na naszej planecie. Herbata zasłużenie zajmuje tak wysokie miejsce ze względu na ogromną ilość witamin, przeciwutleniaczy i pierwiastków śladowych w swoim składzie. Eksperci identyfikują następujące przydatne właściwości tej odmiany herbaty:

  • witamina C - wspomaga wzmocnienie funkcji ochronnych organizmu;
  • teofilina - zwiększa koncentrację uwagi, przyczynia się do lepszego wchłaniania informacji;
  • pomaga wzmocnić układ sercowo-naczyniowy;
  • znacznie zmniejsza poziom cholesterol we krwi , zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi;
  • neutralizuje negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego na ludzką skórę;
  • duża liczba białko (289 mg białka w 0,5 łyżeczki herbaty matcha) spowalnia proces starzenia.

Naukowcy zajmujący się zaparzaniem herbaty zauważają, że na wyspach Okinawa żyje wiele długich wątrób. Wszyscy używają tej odmiany herbaty jako środka zapobiegawczego przeciwko różnym chorobom.

Jak zaparzyć herbatę?

Unikalność tego typu herbaty polega na unikalnej technologii przetwarzania surowców. Natychmiast po parze wodorostów z liśćmi alg jak zrobić herbatę pasującą ostrożnie zmielić, oddzielić suche liście od gałęzi i łodyg. Zmiażdżone do stanu proszku, liście herbaty nie parzą i bić wodą do piany.

Przygotuj napój w specjalnym niskim, ale szerokim kubku, który nazywa się match-działvan. Do jednej porcji herbaty potrzebne są 4 bambusowe łyżki rozdrobnionej herbaty. Dodaje się wodę o temperaturze nie większej niż 50-60 º C. Rozpocznij aktywnie mieszać herbatę specjalną trzepaczką. Nazywa się tsenen.

Tak więc, herbata matcha jest pijana w postaci piany z liśćmi, a ciało ludzkie otrzymuje wszystkie witaminy i pierwiastki śladowe, w których napój jest bogaty.