Jeśli przeprowadzasz ankietę wśród kobiet, dlaczego nie uda im się schudnąć, najczęstszą odpowiedzią będzie kochanie nocy przekąski . Zazwyczaj wycieczki do lodówki kończą się jedzeniem kiełbasek, bułek, słodyczy i innych szkodliwych produktów.

Co możesz zjeść przed snem?

Przed snem dozwolone jest spożywanie pokarmów, które mogą uspokoić układ nerwowy, rozluźnić napięcie mięśniowe i poprawić produkcję hormonów, które pomagają zasnąć. Ważne jest, aby jedzenie przed pójściem do łóżka w żaden sposób nie powodowało uczucia ciężkości w żołądku. Ponadto porcja jedzenia nie powinna być duża.

Wiele osób interesuje się tym, czy można pić mleko przed snem, ponieważ ten produkt zawiera wiele użytecznych substancji. Optymalny czas pełnego wchłonięcia tego napoju wynosi od siódmej do ósmej wieczorem. Mleko nie tylko dostarcza organizmowi wapnia, ale także normalizuje pracę układu nerwowego. Wolisz napoje o małej kaloryczności.

Kiwi przed snem jest również dozwolone, ponieważ te owoce to doskonały sposób na walkę bezsenność . Naukowcy wykazali, że zjedzenie kilku owoców może znacznie poprawić czas trwania i jakość snu. mleko przed snem Ponadto kiwi - nie produkt wysokokaloryczny, co oznacza, że ​​nie wpłynie to na sylwetkę. Udowodniono również, że truskawki przed snem pomagają zwalczyć bezsenność, dla której należy po prostu zjeść kilka jagód. Jeśli przekroczysz ilość, cukier zawarty w jagodach może spowodować przyrost wagi. Dozwolone owoce obejmują również jabłko.

Kolejnym gorącym tematem jest to, czy miód jest dozwolony przed snem, ponieważ produkt jest słodki i może zaszkodzić sylwetce. Ma działanie termogeniczne, pomagając usunąć nadmiar płynu z tkanek. Miód ma pozytywny wpływ na metabolizm, a także normalizuje pracę układu nerwowego. Szklanka wody z miodem pomaga uniknąć szkodliwych przekąsek.