Ludzie, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, często interesują się tym, co można zjeść na kolację, podczas gdy tracą na wadze i jakie dietetyczne jedzenie uważają za najbardziej przydatne. Dlatego warto rozważyć kilka opcji na pyszne i bezpieczne dla taliowych potraw.

Opcje kolacji zgodnie z zasadami prawidłowej diety dla utraty wagi

Wszyscy dietetycy zgadzają się, że jeśli chcesz schudnąć, powinieneś odmówić węglowodany wieczorami. Dlatego najlepszą użyteczną kolację do utraty wagi można nazwać piersi kurczaka, gotowane na parze z dodatkiem świeżych warzyw lub warzyw duszonych bez oleju. Gotowanie nie zajmuje dużo czasu, ponieważ mięso można po prostu upiec w piekarniku, dodając trochę wody do formy i można zbyt szybko pokroić sałatkę.

Kolejną wersją właściwego obiadu na odchudzanie jest ryba, tylko nie smażona i gotowana. Do gotowania wybierz niskotłuszczową odmianę, taką jak dorsz, labraks lub tuńczyk. Możesz również uzupełnić ryby warzywami lub brązowym ryżem.

Doskonałą opcją jest gryka, która wspaniale łączy się z pieczarkami, świeżymi ogórkami i pomidorami, a także z już wspomnianą piersią z kurczaka. To zboże zawiera niewiele węglowodanów i dużo białka, zdrowy obiad na odchudzanie dlatego jego stosowanie nie stoi w sprzeczności z radą dietetyków.

Prowadząc dni postu, możesz użyć tej wersji niskokalorycznej kolacji do utraty wagi, jak koktajl kefirowy, cynamon i twarożek. Aby to zrobić, weź 200 ml napoju z fermentowanego mleka, dodaj szczyptę cynamonu i około 50-70 g twarożku o zawartości tłuszczu 2-5%. Wymieszaj wszystkie składniki mikserem i wypij koktajl 2-3 godziny przed snem. Jeśli chcesz ograniczyć kaloryczność jeszcze bardziej, możesz po prostu wypić szklankę kefiru, w której dodawany jest 1 mielony banan, ale pamiętaj, że jest to opcja wieczornego posiłku na dni postu, dzięki niej możesz stale spowalniać metabolizm.