Tanzania - Duże państwo we wschodniej Afryce, przylegające do Kenii i obmywane przez wody Oceanu Indyjskiego. Kraj ten zyskał ostatnio coraz większą popularność wśród turystów z całego świata, w tym przeglądzie przyjrzymy się, o której porze roku Twoja podróż będzie najbardziej udana - innymi słowy, wybierz najlepszy sezon na wakacje w Tanzanii.

Turystyczne sezony w Tanzanii

Tanzania uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych destynacji turystycznych w Afryce, a kraj ten jest wyjątkowy punkty orientacyjne znany na całym świecie. Wycieczki do Tanzanii są bardzo popularne wśród turystów, oferując taką rozrywkę jak: safari w parki narodowe w Tanzanii , łowienie trofeów, nurkowanie w Zanzibarze wspinaczka Kilimandżaro i tradycyjny wakacje na plaży . Obecnie turystyka w tym kraju nabiera tempa tylko dlatego, że jest wysoka pory roku zauważalny niedobór hotele Tak, a dostępna usługa nie zawsze jest na wysokim poziomie, ale mimo to obszar ten jest popularny wśród turystów - co roku przybywa tu ponad 10 tysięcy naszych rodaków.

Lato uważa się za najlepszy czas na wizytę w Tanzanii: o tej porze roku występuje umiarkowana ilość opadów, a temperatura powietrza jest najbardziej komfortowa. Tak więc średnia w czerwcu wynosi + 29-32 stopni Celsjusza z wystarczającą ilością opadów, w lipcu nieco więcej - od +29 do +34 stopni. Sierpień uważany jest za "najsuchszy" i najgorętszy miesiąc lata - średnia temperatura w ostatnim miesiącu lata wynosi + 32-40 stopni, a takie warunki pogodowe są idealne na wakacje na plaży.

W szczycie sezonu Tanzania jest zwykle odwiedzana przez bardzo zamożnych ludzi: bilet lotniczy jest bardzo drogi (transfer i długi lot), a przyzwoity hotel kosztuje tutaj dużo pieniędzy. Obecnie polityka rządu kraju ma na celu rozwój branży turystycznej, dlatego ostatnio Tanzania stała się doskonałym miejscem pobytu z dziećmi i, muszę powiedzieć, ta pozycja znajduje odpowiedź wśród wielu turystów z różnych części świata.

Ze względu na warunki klimatyczne w kraju, jest tak zwany poza sezonem, kiedy liczba turystów jest znacznie zmniejszona ze względu na zbliżającą się porę deszczową w Tanzanii. Tutaj trwa od listopada do maja (wyjątkiem jest północna i zachodnia część państwa, gdzie okres ten przypada na grudzień-marzec) i jest destrukcyjny: drogi i całe osady ulegają erozji pod wpływem deszczu. Oczywiście, są ludzie, którzy nie boją się ewentualnych trudności, przybywają do tego kraju w tym okresie, aby zaoszczędzić, jednak koszty wycieczek w sezonie wysokim i niskim nie różnią się zbytnio od siebie, maksymalny, którego można się spodziewać to 10%. Jeśli naprawdę chcesz odwiedzić kraj, ale jednocześnie oszczędzasz, lepiej jest śledzić ostatnią chwilę.

Сезон дождей
Najlepszy czas na wizytę w kraju
  1. W kraju jest wiele znanych zabytków (Kilimandżaro, Rezerwat Serengeti , Ruaha ), najlepszym czasem na ich wizyty jest okres od lipca do września (na północy i zachodzie kraju okres ten jest zwiększany do marca i maja).
  2. Sezon plażowy w Tanzanii przypada na nasze lato (jest to afrykańska zima), chociaż w zasadzie temperatura powietrza i wody zapewnia całoroczne wakacje na plaży, ale to w okresie od czerwca do września / października, że ​​najbardziej korzystne warunki są tutaj: nie ma upału, opady spadają mało, ocean jest czysty i spokojny.
  3. W Tanzanii taki sport jak nurkowanie jest bardzo popularny. Nurkowanie sezonowe w Tanzanii to okres od września do marca.
  4. Inną popularną atrakcją są połowy dalekomorskie. W tym typie sezonu rozrywkowego jest okres od września do listopada.
  5. Safari jest tym, do czego wielu bogatych turystów przyjeżdża do Tanzanii. Trudno jest określić ramy czasowe dla tego rodzaju działalności - wszystko zależy od celów (rodzaju zwierząt i geografii), można powiedzieć, że sezon safari w Tanzanii jest całoroczny.
Пляжный отдыхДайвинг
РыбалкаСафари