Malindi - jeden z popularnych kurorty na południowym wschodzie Kenia . Znajduje się na brzegu zatoki na Oceanie Indyjskim. Miasto jest podzielone na dwie części. "Włoska" strona jest centrum międzynarodowej turystyki, gdzie jest wiele sklepów, klubów nocnych, kasyn i luksusowych hoteli. "Arabska" część Malindi wygląda jak średniowieczne miasto z małymi i niedrogimi hotelami, przytulnymi restauracjami i odpowiednimi tradycjami.

Zabytki i rozrywka

W miejsce nowoczesnego miasta w IX wieku znajdowały się wioski rybackie, a już w XIV wieku Malindi było znane jako przybrzeżna osada suahili. W naszych czasach widać doskonale zachowane budynki budynków mieszkalnych Swahili na Starym Mieście. Najważniejszym z nich jest główny meczet miasta Juma i pałac plażowy. Koniecznie odwiedź farmę krokodyli Malindi, lokalne serpentarium, las deszczowy Arabuco Sokok, muzeum miejskie i słynny portugalski kościół.

Na południe od miasta są ruiny Gede , starożytne miasto, które stało tu w XIII wieku. Ciekawe jest także zobaczenie portugalskiego pomnika w kształcie krzyża koralowego w Afryce. W 1498 roku został zainstalowany przez Vasco-da-Gama, który kiedyś szukał przewodników do żeglugi do Indii.

Niedaleko od Malindi, w nadmorskich rafach, znajduje się National Marine Park Watamu gdzie występuje ogromna różnorodność ryb i innych organizmów morskich. Popularne atrakcje to nurkowanie z rurką, spacery na łódeczce kąpielowej i oczywiście nurkowanie, które można ćwiczyć prawie przez cały rok. Wyjątkiem jest tylko pora deszczowa, kiedy na wodach przybrzeżnych występuje zbyt dużo glonów, które przeszkadzają w obserwowaniu życia mieszkańców zatoki.

Wielu tu przyjeżdża ze względu na wakacje na plaży . Najmniejszy biały piasek, plaża otoczona tropikalnymi palmami, ciepła woda - Malindi nie na darmo uważa się za prawdziwy raj dla turystów. Plaża rozciąga się na prawie 155 km, w tym pobliskich wiosek. Niektóre plaże są ogrodzone, ponieważ stanowią prywatną własność hoteli, podczas gdy inne są w domenie publicznej dla wszystkich wczasowiczów.

Пляжи МалиндиКоралловый крест Васко-да-Гама

Malindi Restauracje i hotele

Tradycyjny Kuchnia kenijska - To wszystko rodzaje owoców morza z krajowymi przyprawami i sosami. Lokalne potrawy są smaczne i pachnące, a spodoba się każdemu, kto nie boi się nowych doświadczeń. Turyści dobrze mówią o restauracjach Baby Marrow, La Rosada, Driftwood Beach Club, Jabreen, White Elephant.

Najlepsze hotele w Malindi są następujące:

  • 5 *: Marzenie o Afryce, Kilili Baharini Resort & Spa, Ocean Beach Resort Malindi;
  • 4 *: Malindi Beach, Tropical Beach Club, Kenijski Dom Boutique;
  • 3 *: Eden Roc, perła afrykańska;
  • 2 *: Klub Palmowy.
Отель Milele Malindi ResidenceРестораны Малинди

Jak dostać się do Malindi?

W Malindi znajduje się lotnisko, które obecnie obsługuje tylko loty krajowe Kenia . W szczególności od Nairobi najwygodniej jest dostać się tam samolotem (podróż trwa około godziny).

Inną opcją jest latanie do Lotnisko Mombasa a stamtąd autobusem, taksówką lub wynajętym samochodem do Malindi. Na tym obszarze jest dobrze rozwinięta komunikacja samochodowa z miastami Lamu i Mombasa .

Транспорт в МалиндиАэропорт Малинди