Kenia - kraj jest wyjątkowy i interesujący. Niezwykła przyroda i jej dzicy mieszkańcy, piękni i czyści plaże - to wszystko nie może przyciągnąć turystów z całego świata. Kenia - świetne miejsce dla dużej firmy, safari i turystyka namiotowa. Szczególnie popularną formą rekreacji w Kenii jest surfing, o czym będzie mowa dalej.

Funkcje przeglądania w Kenii

Republika Kenii, wschodnia granica idzie na Ocean Indyjski. Całkowita długość linii brzegowej wynosi około 450 km. Głównym obszarem turystycznym jest linia plażowa Diane, tutaj skupia się główna infrastruktura rozrywki i rekreacji: kilka hoteli i willi, restauracje, a także szkoły surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Reszta i większość plaż w Kenii nie są jeszcze wyposażone i zamieszkałe.

Najlepszy czas na jazdę na nartach to grudzień, styczeń, luty i lipiec od sierpnia. Na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego występują dwie pory wiatrów:

  • Lato (od listopada do marca) - wieje wiatr Cascazi w kierunku od Diana do Galu;
  • zima (od czerwca do września) - wiatr Kuzi wieje w przeciwnym kierunku.

W okresie poza sezonem wiatry są inne i wyjątkowo niekorzystne dla surfingu.

Plaże i miejsca jeździeckie w Kenii

Terytorium kurortu plaży Diane trwa około 20 km i wygląda jak strzał z filmu: wysokie palmy, lazurowe wody i biały piasek. Geograficznie, to miejsce znajduje się w pobliżu miast Mwabungu i Ukunda, 30 km na południe od miasta Mombasa w kierunku granicy z państwem Tanzania . Szczególnie miłośnicy surfingu w Kenii emitują plaże Galu Beach (plaża Galu) i Diane Beach (Diane Beach).

Całe terytorium Diane Beach to długa piaszczysta plaża z gładką wodą i rafą położoną kilometr od wybrzeża. Cała rafa znajduje się równolegle do plaży, co jest bardzo fajne, ponieważ na rafie fale wznoszą się i przyciągają tu surferów. Nie ma fal surfowania i niebezpiecznych prądów.

Sam wiatr wieje wzdłuż linii brzegowej (słabszy rano, silniejszy po południu), który w sezonie letnim (od grudnia do marca) stwarza warunki konieczne do doskonałej jazdy na nartach. Diane Beach jedzie na plażę Galu, rafa tutaj również trwa, a warunki pogodowe są prawie takie same. To prawda, że ​​podczas odpływu jest trochę więcej wody, a to jest bardziej wygodne. Ważne jest, aby zrozumieć, że szerokość białej plaży zależy od siły pływów i nie wolno zapominać o palmach: w silnej fali można pływać bezpośrednio do nich. I jeszcze jeden punkt: chociaż dno jest nawet piaszczyste, ale w obszarze rafy znajdują się jeżowce. Aby uniknąć obrażeń, użyj buta hydraulicznego.

пляж ДианеGalu beach
Gdzie mogę zostać?

Na opisanym przez nas wybrzeżu niektóre hotele i kompleksy dobrych willi już działają, więc nie możesz się martwić i mieszkać tutaj na Dianie nad wodą. Od przyjemności: mieszkanie jest oferowane na różnych poziomach. Opcje budżetowe ze śniadaniem kosztują około 35 EUR, z pełnym wyżywieniem - 50 EUR. Jeśli liczyć na dwie, koszt wzrośnie do 60 euro, a na pełne wyżywienie - 75 euro. Nadbrzeżne wille są bardzo piękne, wygodne i nawet luksusowe. Cena zakwaterowania waha się od 100 EUR za całą willę lub 50 EUR od osoby za dzień. W razie potrzeby możesz zapewnić osobistego kucharza, pokojówkę i osobistego instruktora.

Dla rosyjskojęzycznych fanów surfingu warto zwrócić uwagę na hotel Blue Martin Beach Club, w tym studentów rosyjskiej szkoły surfingu "Fresh Wind". Hotel znajduje się tuż przy plaży, ma własną restaurację. kuchnia narodowa i pasek. Zakwaterowanie kosztuje około 55 € ze śniadaniem dziennie.

Szkoły i stacje surfingowe

Na wybrzeżu Kenii jest kilka szkół surfingowych:

  1. Rosyjska szkoła "Fresh Wind", jej strona internetowa www.surfingclub.ru, szkoła ma sezonowy harmonogram prac na plaży Diana.
  2. Szkoła Kite Kenya jest otwarta na Galu Beach, jej stronie internetowej www.kitekenya.com.
  3. Szkoła dla doświadczonych surferów H2O Extreme Surf Center Diani, położona na plaży Diana, jej strona internetowa www.h2o-extreme.com. Istnieje wypożyczalnia sprzętu.
  4. School Kite Lodge Kenia, położony 40 km od Diane w kierunku Tanzanii, jej strona internetowa www.kitelodgekenya.com.
Кайтсерфинг в КенииШкола серфинга H2O Extreme Surf