Każdy ból w gardle może stanowić problem dla kobiety w okresie laktacji. Jak leczyć mama karmiąca gardło Jakie leki można stosować, a które nie? To tylko mała lista problemów, z którymi boryka się matka karmiąca.

Dzisiaj w każdej aptece można zobaczyć ogromny wybór leków, które łagodzą ból gardła, są stosowane w leczeniu dusznicy bolesnej, zapalenia migdałków i zapalenia gardła. Jednak nie wszystkie z tych leków są odpowiednie dla matek karmiących piersią.

Czy można leczyć Strepsils podczas laktacji?

Strepsile lekowe wytwarzane w postaci tabletek do resorpcji i w postaci spreju. Lek ten jest stosowany w leczeniu chorób laryngologicznych, a także w stomatologii.

Kiedy kobieta w laktacji ma ból gardła, nie chce długo myśleć i tracić cenny czas na poszukiwanie przyzwoitego sposobu leczenia. Jedynym pragnieniem jest raczej uzyskanie odpowiedzi i prawdziwych rad, które pomogą pozbyć się bólu, aby poświęcić się całkowicie opiece nad dzieckiem.

Strepsile z HS i nie tylko jest tak szybkim asystentem z silnym bólem w gardle. Silne przeciwbólowe działanie strepsyl jest spowodowane lidokainą i innymi składnikami, które zamrażają leczony obszar, usuwając w ten sposób ostry ból.

Lek ten nie ma żadnych przeciwwskazań dla całego okresu laktacji. Jednak instrukcje mówią, że leczenie kobiety karmiącej piersią tym lekiem powinno odbywać się w kilku warunkach:

  • według wskazań - odpowiednio wszystkie wskazania są ustalane przez lekarza;
  • pod nadzorem lekarza.

Stosując Strepsils podczas karmienia piersią, warto bardzo uważnie monitorować dawkowanie, aw każdym razie nie zwiększać go. Dziecko, choć w bardzo małych, ale nieuchronnych dawkach, otrzymuje te składniki, które są w tym preparacie. Niektórzy lekarze zalecają nawet ograniczenie. strepsy laktacyjne Strepsile przy karmieniu i od dozwolonej dawki podanej w instrukcjach sześć razy, nakładaj ją 2 razy dziennie.

Jeśli lekarz przepisał pigułki Strepsils lub Lactation Spray, pamiętaj, że lek ten ma przeciwwskazania ogólne. Należą do nich:

  • indywidualna nietolerancja składników leku (najczęściej lidokainy);
  • także ataki astmy oskrzelowej (w przypadku, gdy lekarz przepisał spray).

Jeśli choroba może być przypisana do stopnia umiarkowanego lub ciężkiego, wtedy lepiej jest stosować Strepsils w postaci tabletek lub sprayu niż przyjmować antybiotyki podczas laktacji .

Jednak nie zapominaj, że w tak ważnym momencie, gdy mamusia karmi piersią, nie powinieneś sam przepisywać się leczeniem, czy to Strepsils, czy innymi lekami.