Co zrobić, jeśli w okresie karmienia piersią jesteś chory? Kaszel, katar, przeziębienia - to objawy, które najczęściej towarzyszą ludziom w okresie od jesieni do wiosny. Zwłaszcza kobiety karmiące, ponieważ zmniejsza się ich odporność.

Stodalne karmienie piersią

Stodal jest lekiem homeopatycznym, który jest dozwolony podczas laktacji. Jego stosowanie nie jest niebezpieczne dla dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, większość leków ziołowych jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i karmiących. Wyjątkami są te, które mają silny zapach, ponieważ mogą spowodować, że dziecko odmówi spożycia mleka.

Stodal ma postać syropu i doskonale nadaje się do leczenia kaszlu. Jednocześnie ma przyjemny zapach. Traktuj kaszel Stodalem o dowolnej etiologii. Obecnie nie znaleziono żadnych skutków ubocznych, więc podawanie leku Stodal z karmieniem piersią jest doskonałym rozwiązaniem w leczeniu kaszlu. Jednak musi to być poprzedzone konsultacją z lekarzem.

Biorąc syrop Stodal podczas laktacji, należy pamiętać, że zawiera 0,206 g etanolu na każde 15 ml syropu. Ponadto nie wolno nam zapominać, że kaszel jest tylko jednym z objawów każdej choroby: grypy, ARVI lub przeziębienia. Dlatego leczenie powinno być kompleksowe.

Działanie leku Stodal opiera się na jego właściwościach przeciwzapalnych, przeciwkaszlowych. Lek skutecznie usuwa plwocinę i zmniejsza odruch kaszlowy.

Dlaczego lekarze wybierają Stodal podczas karmienia?

Stodal jest często przepisywany jako pielęgnacja, ponieważ jego skład jest zdominowany przez składniki roślinne: lumbago, ipecac, kędzierzawy szczawik, dioma bryłowatego, mech płucny, spaloną gąbkę, kaktusy koszenila, winian antymonu i rosiczkę. Elementami pomocniczymi są etanol, sacharoza, karmel i kwas benzoesowy.