Kobiety prymitywne są bardzo wrażliwe na zalecenia lekarza ginekologa i pediatry. Jednym z najważniejszych problemów, które niepokoją kobiety we wczesnych dniach narodzin dziecka, jest to, co pić, aby zwiększyć laktację. Co więcej, na początku diety dieta jest szczególnie ważna, a wielu lekarzy zakazuje picia mleka, rosołu, kawy i mocnej herbaty.

Co pić, aby poprawić laktację?

Co do picia dla laktacji w pierwszych dniach po urodzeniu: zielona herbata, herbata hipopotama w celu zwiększenia laktacji, "Lactavite", słaby napar czarnej herbaty. Wszystkie te napoje są wykonane w oczyszczonej wodzie, nie można dodać cukru, ani jego substytutu, ani miodu, nie można dodać cytryny (może pojawić się alergia na dziecko).

Istnieje opinia, że ​​konieczne jest picie mleka do laktacji. Nasze babki używały przepisu na herbatę ze skondensowanym mlekiem, co podobno poprawia laktację, jednak, jak udowadniają dzisiejsi lekarze, taka herbata może powodować tylko nadmierną wagę, zarówno u matki, jak i dziecka, a tworzenie się mleka nie wpływa w żaden sposób. Herbatę można zaparzyć w mleku, np. Z herbatą lub z dodatkiem skondensowanego mleka (0,5%) bez cukru. Bulion z owsa można gotować na mleku. Z płatków owsianych z gotowanym mlekiem dostajemy wspaniały napój, który należy pić podczas karmienia piersią.

Co należy pić, aby poprawić laktację, gdy dziecko osiągnie wiek sześciu miesięcy? - Możesz pić podczas karmienia piersią zbiór ziół, które są kupowane w aptece lub zbierane niezależnie. Wszystkie herbaty muszą być sprawdzane na dziecku pod kątem alergenności, tj. wypij niewielką ilość rano i zobacz na koniec dnia - czy dziecko będzie miało reakcję na nową mewę, czy nie ma wysypek i innych oznak alergii, możesz bezpiecznie wypić kurs.

W związku z tym jest to indywidualne pytanie, które należy pić, aby zwiększyć laktację, wystarczy, aby jedna kobieta wypiła tylko filiżankę herbaty za każdym razem po karmieniu dziecka, podczas gdy inni muszą wybrać receptę lub napój, który pomoże dziecku być pełnym i zadowolonym przez cały czas.