W niektórych przypadkach po urodzeniu dziecka karmienie piersią jest po prostu niemożliwe. Takie sytuacje wynikają z wielu przyczyn: braku mleka, chorobliwego stanu matki i / lub dziecka itp. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest sztuczne karmienie noworodka.

Wybór mieszaniny

Obecnie istnieje duża liczba mieszanek, co bardzo komplikuje wybór matki. Do karmienia noworodków konieczne jest nabycie sztucznej, hipoalergicznej formuły mlecznej. Zmniejszy to możliwość wystąpienia reakcji alergicznej.

Cechy sztucznego karmienia

Sztuczne dokarmianie noworodków jest z reguły uzupełnieniem (częściowo do 2/3 całej diety) wymiany mleka matki mieszaniną. Praktycznie od pierwszych dni życia konieczne jest karmienie noworodka 6, a czasem 7 razy dziennie, czyli po 3, maksymalnie 3,5 godziny.

Kiedy niemowlę karmi piersią, matka nie martwi się o to, ile mleka dostanie się do jego ciała. Jeśli dziecko jest nasycone, niezależnie zatrzymuje ruchy ssania i w zasadzie zasypia. W przypadku sztucznego karmienia sytuacja wygląda inaczej. Istnieje potrzeba stałego monitorowania ilości żywności.

Dzienna objętość mieszaniny

Pierwsze pytanie, które pojawia się u matek, które są zmuszone karmić swoje dzieci mieszanką, to: "Ile powinno jeść moje nowonarodzone dziecko, jeśli karmione jest sztucznym pokarmem?".

Tak więc, jeśli miesięczne dziecko ma masę ciała 3,5 kg, jego dzienna objętość mieszaniny powinna wynosić około 700 ml, czyli 1/5 masy. Na każdym opakowaniu sztucznego odżywiania znajduje się stół do obliczeń, który pomoże matce obliczyć normę dla noworodka, który karmi się mieszanką.

Aby młoda matka mogła obliczyć pojedynczą objętość mieszaniny, należy podzielić dzienną liczbę przez liczbę karmień. Ich liczba, z reguły, wynosi 6-7, nie licząc 1 karmienia nocnego, które jest anulowane o 1 rok.

Często młode matki nie wiedzą, czy konieczne jest zapewnienie noworodkowi wody po karmieniu sztucznymi mieszaninami i jak w tym przypadku powinna być domieszkowana. Pediatrzy zalecają okresowo podawanie odrobiny przegotowanej wody, ponieważ mieszanina jest dość pożywna.

Krzesełko dla dziecka

W przypadku sztucznego karmienia, szczególną uwagę należy zwrócić na fotel noworodkowy. Wiele matek interesuje więc kwestia, dlaczego noworodek karmiony sztucznie często ma zielony kolor.

Z reguły gdzieś w piątym dniu życia krzesło tego koloru dzieje się we wszystkich noworodkach. Lekarze wyjaśniają to zjawisko przez reakcję adaptacyjną organizmu na czynniki środowiskowe.

Funkcje uzupełniającego karmienia

Każde nowonarodzone dziecko karmione sztucznym pokarmem odżywia się wyłącznie miksturą przez długi czas, ponieważ pierwsza przynęta wprowadza się tylko około 4 miesięcy.

Jako pierwsze produkty uzupełniające mogą być puree z warzyw (kapusta, cukinia, dynia) i owoców (suszone śliwki, gruszki, jabłka). stołek noworodka ze sztucznym karmieniem Szczególną uwagę należy zwrócić na reakcję organizmu dziecka na nowy produkt.

Sztuczne dokarmianie noworodków jest zatem dość złożonym procesem. Często niemowlę rozwija różne reakcje na sztuczne karmienie, wymagające interwencji medycznej. Dlatego każda matka powinna starannie podejść do procesu wyboru mieszanki, biorąc pod uwagę cechy wieku jej dziecka.

Istnieją jednak sytuacje, w których z jakiegoś powodu karmienie piersią jest niemożliwe, a następnie trzeba przenieść dziecko do mikstury.

W takich przypadkach eksperci zalecają mieszankę, która jest najbliżej mleka matki, tak aby dziecko nie doświadczyło zaburzeń metabolicznych, reakcji alergicznych, problemów skórnych i trawiennych. Bliżej składu ludzkiego mleka, dostosowanych mieszanin mleka koziego z białkiem beta kazeiny, na przykład, złoty standard dla żywności dla niemowląt - MD mil SP "Kozoczka". Dzięki tej mieszaninie dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne substancje, które pomagają dziecku w prawidłowym kształtowaniu się i rozwoju.

Tylko przestrzegając powyższych zasad, może wyrosnąć zdrowe dziecko, ponieważ jakość odżywiania odgrywa dominującą rolę, szczególnie w tym wieku.