O sztucznym karmieniu powiedzieć, gdy mleko matki jest mniej niż 1/3 całkowitego odżywiania dziecka. Substytuty piersi w mleku w postaci dostosowanych mieszanek pozwalają maksymalnie zaspokoić zapotrzebowanie dziecka na składniki odżywcze, ale oczywiście tracą w porównaniu z mlekiem matki. Istnieją jednak sytuacje, w których z jakiegokolwiek powodu karmienie piersią nie jest możliwe, a następnie należy przenieść dziecko do mikstury.

W takich przypadkach eksperci zalecają mieszanie jak najbliżej mleka matki, aby dziecko nie miało zaburzeń metabolicznych, reakcji alergicznej, problemów ze skórą lub trawienia. Bliżej kompozycji mieszanek mleka koziego przystosowanych do mleka kobiecego z białkową kazeiną beta, na przykład, złoty standard dla żywności dla niemowląt - MD mil SP "Koza". Dzięki tej mieszaninie dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne substancje, które pomagają ciału dziecka prawidłowo uformować się i rozwinąć.

Jak przejść na sztuczne karmienie?

Ponieważ mieszanina, podobnie jak każdy nowy produkt w diecie dziecka, może wywoływać reakcję alergiczną lub zaburzać przewód pokarmowy, jego wprowadzenie powinno być bardziej skuteczne i ostrożne. Na przykład, z uwagi na niedojrzałą mikroflorę noworodka, przeniesienie do mieszaniny powinno nastąpić w ciągu 4-5 dni, zaczynając od 3-4 łyżeczek i stopniowo dostosowując się do wymaganego wieku.

Aby określić przybliżoną dietę i jak dużą mieszankę powinno się podawać dziecku, możesz skorzystać z tabeli częstości sztucznego karmienia.

Tabela sztucznego karmienia dzieci pierwszego roku życia

Stół sztucznego karmienia

Ważne jest, aby zrozumieć, że normy wymienione w tabeli są przybliżone, a dziecko nie musi przestrzegać takiego reżimu. Jeśli sztucznie karmione niemowlęta nie spożywają wskazanej ilości mieszaniny zgodnie z jej normą wiekową, być może po prostu potrzebuje częstszych karmień w mniejszych porcjach. W tym przypadku warto spełnić życzenia dziecka, dostosować się do niego.

Jeśli przejście do sztucznego karmienia jest koniecznym środkiem w hipogalaktyce, kobieta nadal powinna karmić dziecko tak często, jak to możliwe, w celu pobudzenia produkcji mleka matki. W takim przypadku istnieją duże szanse na zmniejszenie liczby sztucznych karmień dziecka i przywrócenie laktacji.

Kobieta musi zdawać sobie sprawę, że przy przenoszeniu niemowlęcia na mieszaninę zwiększają się szanse na zajście w ciążę. W przypadku braku hormonu prolaktyny odpowiedzialnego za wytwarzanie mleka matki i jego niedostatecznej produkcji w przypadku hipogalaktyczności, komórki jajowe zaczynają dojrzewać w ciele kobiety, co powoduje wcześniejsze przybycie miesięcy po porodzie ze sztucznym karmieniem, a nie u kobiet karmionych piersią.

Zaparcia u noworodków ze sztucznym karmieniem

U małych dzieci, po przeniesieniu do sztucznego karmienia, można zauważyć zaburzenia dyspeptyczne (niedomykalność, biegunkę, zaparcia, wzdęcia itp.), Z których najczęstszym jest zaparcie. Normalne krzesło u dziecka karmionego sztucznie jest gęstsze i grubsze niż u dzieci w mleku matki. Naruszenie adaptacji do mieszaniny, jej irracjonalne wprowadzenie, nieprzestrzeganie proporcji w jej przygotowaniu jest obarczone pojawieniem się zaparcia u dziecka.

Jak przejść na karmienie sztuczne

Karmienie sztucznym karmieniem

Ponieważ tłuszcze, białka, węglowodany, a także pierwiastki śladowe i witaminy zawarte w mieszaninie są wchłaniane z jelita dziecka gorzej niż w składzie mleka matki, wtedy przynęta takich dzieci jest zwykle podawana wcześniej. Aby wzbogacić dietę dziecka w błonnik pokarmowy, kalorie i składniki odżywcze, a także rozwiązać problemy z nieregularnymi i obcisłymi stolcami, pediatra może zalecić wprowadzenie przynęty w wieku 3-4 miesięcy. Aby określić normę ilościową konkretnego produktu w diecie dziecka zgodnie z jego potrzebami wiekowymi, można zastosować schemat karmienia w celu sztucznego karmienia.

Tabela wprowadzenia karmienia uzupełniającego ze sztucznym karmieniem

Tabela zasilająca wprowadzenie sztucznego karmienia