Siara w czasie ciąży może poważnie zastraszyć pierworodną kobietę. W końcu wydaje się jej, że jest za wcześnie na pojawienie się mleka - dziecko jeszcze się nie urodziło. Jednak siara u kobiet w ciąży jest dość częstym zjawiskiem i jest absolutnie normalna. Jednak podobnie jak jego nieobecność aż do narodzin dziecka.

Chodzi o to klatka piersiowa podczas ciąży w ten sposób przygotowany na nadchodzący okres laktacji. Na samym początku ciąży kanały rozszerzają się, zwiększa się masa płatków, sutki ściemniają się i zwiększają średnicę. Wszystko to jest wynikiem zmian hormonalnych w organizmie spowodowanych ciążą i nadciągającym narodziniem dziecka.

Pojawienie siary jest jednym z etapów przygotowania piersi. Niektóre kobiety zauważają nawet mrowienie i uderzenia gorąca w klatce piersiowej. Tak więc siara jest popychana przez mięśnie do wyjścia z brodawki. Warto martwić się tylko wtedy, gdy uwolnieniu siary towarzyszą bóle i dokuczliwe odczucia w podbrzuszu - prawdopodobnie są to oznaki poronienia początkowego.

Nie ma definicji dokładnej ilości siary, jeśli się pojawi. Dla kogoś siara może tylko nieznacznie wydzielać z brodawki, a dla kogoś silnie płynie. Jeśli masz do czynienia z problemem przecieku z klatki piersiowej, możesz kupić specjalną podszewkę w biustonoszu w aptece, aby siara nie poplamiła twojej bielizny i ubrań.

Obecność lub brak siary podczas ciąży nie wskazuje w żaden sposób, czy młoda matka "dojenie", czy nie będzie miała wystarczającej ilości mleka, aby nakarmić swoje dziecko. Wszystko to ma charakter czysto indywidualny i nie jest prawdą, że gdyby istniała siara, to po urodzeniu pierś będzie dobrze wypełniona mlekiem. I odwrotnie: jeśli nie ma siary, nie ma powodu, aby martwić się o to, że nie będziesz miał mleka lub nie będzie to wystarczające.

Jak wygląda siara?

Wiele już powiedziano o ilości i "normalności" siary, ale może być tak, że kobieta nie wie, co jest mówione i nie wie, jak to wygląda i jaki kolor to siara u kobiet w ciąży. Tak więc, siara występuje zwykle w pierwszych dniach od rozpoczęcia wypisu z piersi ma żółtawy kolor i grubszą konsystencję, czasami przypominającą mleko.

Wtedy colostrum żółtego koloru staje się bardziej przezroczyste i mniej gęste. Czasami, aby to zobaczyć, musisz delikatnie nacisnąć sutek. Jeśli wyciśnie się z niej kroplę czegoś białego lub żółtawego - to jest siara. Czasami, nawiasem mówiąc, siara nadal jest przydzielana nawet po ustaniu karmienia - czasami trwa to jeszcze kilka lat. Po prostu nie bój się, ponieważ jest niezauważalny i aby go zobaczyć, musisz dość zacierać swój sutek.

Jeśli mówimy o tym, dlaczego idzie siary przed dostawą lub na długo przed nimi, to znaczy, w dokładnie, w jakich przypadkach jest uwalniana, to należy wspomnieć, że podczas ciąży przyczynia się do tego stymulacja seksualna piersi, masaż, stres, zbyt wysoka temperatura powietrza, co powoduje rozszerzanie się przewodów.

Zalety siary podczas karmienia

Niektórzy ludzie błędnie wierzą, że siara jest bezużytecznym i nieodżywczym produktem, a nawet dekantuje, a dopiero potem daje dziecku pierś. z siarki z piersi To bardzo, bardzo błędna opinia.

Można mówić o zaletach siary przez długi czas, ponieważ jej skład jest czymś wyjątkowym. Ponadto przygotowuje żołądek dziecka do spożycia bardziej tłustego i pożywnego mleka. W pierwszych dniach po porodzie nie jest niczym, ale to siara uwalnia się z piersi, a nie z mleka.

Nie musisz myśleć, że dziecko nie ma dość i spieszyć się, aby dać mu mieszankę butelki - może to prowadzić do tego, że dziecko nigdy już nie zabierze piersi. Dziecko wystarczy, żeby jej matka miała siarę. W pierwszych dniach zwykle śpi więcej, a czasem budzi się, aby zjeść trochę jedzenia i upewnić się, że nie jest sam, a jego matka jest blisko.