Nowoczesny preparat "Monural" ma działanie antybakteryjne i jest najczęściej stosowany w leczeniu infekcji dróg moczowych (najczęściej jest to zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej) i stanowi granulki do przygotowania roztworu. Lek jest przyjmowany 1 raz w nocy, rozpuszczając granulki w trzeciej części szklanki przegotowanej wody. Jedzenie przed tym powinno trwać nie dłużej niż dwie godziny, a pęcherz powinien być pusty. Z reguły do ​​leczenia wystarczy jedna dawka leku. Wyjaśnia to fakt, że jego wysokie stężenie pozostaje w organizmie przez jeden lub dwa dni, a to wystarczy, aby zniszczyć mikroorganizmy, które powodują chorobę.

Zastosowanie karmienia piersią

U matki karmiącej może wystąpić zapalenie pęcherza, wtedy pojawia się pytanie, czy stosowanie Monuralu jest możliwe podczas karmienia piersią. Odpowiedź na to pytanie powinien udzielać wyłącznie lekarz. Lekarz decyduje, czy stosować ten lek, biorąc pod uwagę nasilenie choroby. Zazwyczaj zalecając laktację matkom karmiącym laktację, zaleca się przerwanie karmienia przez dwa dni, aż do całkowitego usunięcia leku z organizmu. Główny składnik aktywny leku (fosfomycyna) wchodzi do mleka matki w wysokich stężeniach i może prowadzić do niepożądanych konsekwencji dla dziecka. Mama, aby uratować laktację, będzie musiała się trochę wysilić i koniecznie zlać.

W ciężkich przypadkach lub z powtarzającym się zaostrzeniem zakażenia lek jest przepisywany ponownie. Przyjmij to, zwykle po 48 godzinach, ale nie wcześniej niż dzień później. W przypadku wielokrotnego przyjmowania leku, laktacja będzie musiała zostać odroczona na dłuższy okres czasu, jednak przy wielkim pragnieniu i cierpliwości matki można wznowić podawanie miękiszu.