herbata mleczna z karmieniem piersią Odżywianie kobiety karmiącej wymaga pewnych ograniczeń, młode matki szukają sposobów na zróżnicowanie diety. Dla wielu, jednym z ulubionych sposobów na zaspokojenie pragnienia i po prostu relaks jest filiżanka aromatycznej herbaty. Niektórzy wolą dodawać cukier, mleko. Takie proste dodatki nadają napojowi przyjemny smak. Ponadto istnieje opinia, że ​​karmienie piersią musi koniecznie pić czarny i zielona herbata z mlekiem podczas karmienia piersią, ponieważ pozytywnie wpływa na laktację. Ta metoda jest znana od wielu dziesięcioleci. Ale młode mamy są zainteresowane opinią współczesnych specjalistów w tej sprawie. Dlatego warto sprawdzić, czy ten popularny napój jest tak przydatny.

Czy herbata i mleko wpływają na laktację?

Niektóre kobiety są przekonane, że przyczyną codziennego spożywania tego gorącego napoju są problemy z karmieniem piersią.

Aby dowiedzieć się, czy herbata z mlekiem zwiększa laktację, czy pomaga matkom, które mają z nią problemy, należy zasięgnąć opinii specjalistów. Nawet podczas przygotowań do porodu mówi się kobietom, że powinny dawać dziecku piersi na żądanie i tak często, jak to możliwe. W tym przypadku pod wpływem hormonów wzrośnie laktacja. Dlatego częste stosowanie stymuluje produkcję mleka. Gorąca herbata po prostu zapewnia przypływ, dziecko łatwiej jest ssać, ale ilość mleka nie wzrasta. Z tym zadaniem każdy ciepły napój również sobie poradzi. Nadaje się nawet do zwykłej wody, którą należy wstępnie podgrzać.

Korzyści i szkoda herbaty z mlekiem dla matek karmiących

Rozumiejąc, że napój ten nie ma specjalnego wpływu na laktację, konieczne jest ustalenie, jakie właściwości posiada, czy jest to użyteczne dla matek.

Wiadomo, że kobieta powinna pić do 2 litrów płynu dziennie. Najlepszą opcją jest woda niegazowana - jest bezpieczna dla zdrowia i nie wywołuje alergii. Ale jeśli mama kocha czarną lub zieloną herbatę z mlekiem, może też być pijana podczas karmienia. Picie ulubionych potraw i napojów podnosi nastrój, co jest również ważne w przypadku karmienia piersią.

Ale są pewne niuanse, które powinny być znane młodej matce:

  • Mleko i cukier mogą powodować alergie, wzdęcia, kolkę u dziecka;
  • w czarnej herbacie jest kofeina, może prowadzić do gwałtownego snu u niemowląt, jak również do nadmiernego podniecenia;
  • picie w czystej postaci jest użyteczne dla układu sercowo-naczyniowego, a gdy jest połączone z mlekiem, natychmiast traci tę właściwość;
  • Dzienna stawka to 2, maksymalnie 3 filiżanki.

Można wywnioskować, że czarna i zielona herbata z mlekiem nie odgrywają roli w poprawie laktacji. Ale mama może wypić drinka, jeśli dziecko nie ma oznak alergii i upośledzonego samopoczucia.