Od karmienia piersią zawsze towarzyszyło wiele pytań dotyczących żywienia kobiet. Obawiam się, że dziecko się zacznie mieć ból brzucha sprawia, że ​​wiele matek zasiada na diecie poporodowej. Czy takie ograniczenia żywieniowe są uzasadnione i co matka karmiąca może jeść, spróbuj zrozumieć ten artykuł.

Jak jeść po porodzie?

Jest to jeden z najtrudniejszych i najbardziej krytycznych okresów w życiu niemowlęcia i kobiety karmiącej. Wynika to nie tylko z faktu, że na tym etapie proces laktacji zaczyna się poprawiać, ale także z faktu, że toksyny cierpią na kolkę żołądkowo-jelitową. Na pytanie, co jeść po urodzeniu matki karmiącej, lekarze mówią z pewnością: więcej warzyw w postaci gotowanej, pieczonej lub na parze. Różne zupy i kaszki, dania z mięsa i ryb, a także niskotłuszczowe fermentowane produkty mleczne, twardy ser i domowe mleko skondensowane. Ten zestaw produktów nie tylko wspomoże laktację we właściwych ilościach, ale także ją zwiększy. Ponadto produkty te nie powodują wzdęć brzucha u niemowląt i nie zaostrzają kolki żołądkowo-jelitowej.

Jeśli chodzi o słodycze, które można kupić w sklepie, w tym okresie dozwolone są tylko różnego rodzaju ciastka i pianki bez czekolady lub cukierka. Nie poddawaj się owocami i suszonymi owocami: bananami, daktylami, suszonymi morelami - to wszystko, co możesz zjeść matki karmiącej, nie tylko po porodzie, ale także podczas okresu karmienia. Pieczone jabłka lub domowe ciasta, takie jak charlottes i zapiekanki z twarogiem, są doskonałym rozwiązaniem na śniadanie, nie tylko dla kobiety, która stała się matką, ale dla całej rodziny.

Lista tego, co możesz jeść mama karmiąca

Jeśli zajmiesz się bardziej szczegółową listą dań głównych, z których może korzystać kobieta, to będzie wyglądać tak:

 1. Zupy.
 2. Wszystkie potrawy gotowane w bulionie warzywnym, rybnym i mięsnym należą do tej kategorii (bez pomidorów, konserwy lub obfitych przypraw). Należy zauważyć, że w przypadku tych ostatnich konieczne jest przyjmowanie tylko miąższu niskotłuszczowych odmian mięsa, tk. kości dają bardzo bogaty bulion. Naczynia mięsne muszą być wypełnione zbóż: gryka, ryż, proso itp. Eksperci zalecają gotowanie zup kremowych ze śmietaną lub mlekiem z gotowanych warzyw i bulionu. W przypadku potraw z ryb pobiera się niskotłuszczowe ryby z białych odmian i warzyw. Według lekarzy, zupy - to jest to, czego potrzebujesz, aby codziennie jeść swoją matkę karmiącą.

 3. Kashi.
 4. To danie jest bardzo przydatne, ponieważ zawiera wiele pierwiastków śladowych. Owsianka z gryki, płatków owsianych, prosa, ryżu - to jest to, czego często trzeba dość często karmić piersią. Mogą być przygotowane w różnych wersjach: mleku, wcierane i kruche, a także z dodatkiem różnych suszone owoce , owoce i jagody. Do eksperymentów, płatki owsiane gotowane w mleku są doskonałe, ponieważ dodając do nich jabłka pewnego dnia, a następnego dnia, na przykład, suszone morele, nie będziesz się nudzić.

 5. Warzywa.
 6. W tym przypadku fantazja może zrobić głupca, ponieważ te produkty prawie nie mają granic. Warzywa mogą być pieczone, gotowane lub gotowane na parze. Wytwarzają doskonałe dodatki do mięsa, ryb lub składników do sałatek. Najczęstszym warzywem, którego lepiej nie jeść w ciągu pierwszych kilku miesięcy po urodzeniu, jest kapusta, ponieważ może powodować wzdęcia u dziecka.

 7. Mięso i ryby.
 8. Lista pokarmów, które może spożywać matka karmiąca, zawiera niskotłuszczowe odmiany białej ryby (dorsz, morszczuk, mintaja) i mięso (królik, wołowina, indyk, kurczak). Gotuj je po prostu: gotowanie na parze, gotowanie lub pieczenie.

 9. Produkty z kwaśnego mleka i ser.
 10. Jogurty domowej roboty, kefir, jogurt, twaróg, masło - to produkty, które powinny być w diecie każdej karmiącej matki. Ale warto pamiętać, że można jeść tylko 50 gramów dziennie. twardy ser i co jeść mama karmiąca mały kawałek masła.

 11. Napoje.
 12. Pij dla kobiety, która karmi piersią, potrzebuje co najmniej dwóch litrów płynu dziennie. Do tej idealnej niegazowanej wody, soku z brzozy, kompotu z suszonych owoców, zielonej herbaty.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że kiedy karmisz noworodka, możesz jeść tylko to, co nie szkodzi dziecku. Jednak nie rozpaczaj, okres kolki, z reguły mija kilka miesięcy po urodzeniu, a następnie dieta kobiety może być znacznie rozszerzona.