Wysokiej jakości i racjonalne żywienie podczas karmienia piersią jest obietnicą zdrowia matki i zdrowia dziecka. Suszone owoce dla matek karmiących - to okazja, aby uzyskać różne rodzaje witamin i minerałów, a także zapobiegać problemom z jelitami i stolcami, które często występują u młodych matek. Jednak wiele osób jest zaniepokojonych pytaniami - czy możliwe jest, aby suszone owoce były matkami karmiącymi, ponieważ muszą się do nich stosować dieta dla matek karmiących aby nie spowodować negatywnej reakcji na pokarm dziecka. Lekarze dopuszczają suszone owoce z HB, ale istnieje wiele cech, o których należy pamiętać.

Jakie suszone owoce mogą być karmiącą mamą?

Suszone owoce są ważnym źródłem składników odżywczych, a także błonnika pokarmowego, co znacznie poprawia proces trawienia. Praktycznie wszystkie suszone owoce są dozwolone matce karmiącej, z wyjątkiem tych, dla których ma alergię lub indywidualną nietolerancję. Jednak zaleca się spożywanie suszonych owoców do pielęgnacji z małych porcji i nie wcześniej niż 2-3 tygodnie po porodzie. Niektóre suszone owoce mogą powodować fermentację w żołądku, a zatem reakcję w dziecku - kolkę lub alergie. Jeśli wydaje Ci się, że suszone owoce zjedzone dzień wcześniej sprawiają, że dziecko jest niespokojne, lepiej odłożyć ich wprowadzenie na dietę i obserwować je przez jakiś czas. dieta karmiące mamusie z kolką lub alergie.

Kompot z karmionej matki karmiącej owoce

Suszone owoce w postaci kompotu są najlepszym sposobem dla matki karmiącej, aby uzyskać wystarczającą ilość płynu, a także witamin, minerałów i mikroelementów. Kompot z suszonych owoców z HB lepiej jest przygotować się z całych suszonych owoców, niż specjalnych mieszanek, dokładnie je zmywając. W kompotach można dodać niewielką ilość cukru, jeśli jest taka potrzeba, i jeśli nie ma alergii, cynamonu i wanilii. Kompot z owoców suszonych podczas laktacji zwiększa produkcję mleka.

Suszone owoce podczas karmienia piersią to świetny sposób na zdywersyfikowanie diety. Najważniejsze jest, aby wybierać tylko suszone owoce wysokiej jakości i stopniowo je jeść. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy pielęgnacja suszonych owoców jest pozytywna.