Osłabiony przez rodzenie, narodziny i powrót do zdrowia, ciało kobiety jest podatne na różne infekcje i choroby. Karmiąca matka powinna zachować ostrożność podczas zażywania jakiegokolwiek leku, aw szczególności antybiotyków. Dotyczy to również odbioru "Bioparox" podczas laktacji.

Sam producent nie zaleca stosowania Bioparoxu podczas laktacji, odnosząc się do braku wyników niezbędnych badań na kobietach w okresie laktacji. Jest to dodatkowo promowane przez dobrze znany fakt, że antybiotyk jest niezwykle szybko wchłaniany do krwi, a następnie do mleka matki. Niestety, przy całej aptecznej obfitości leków, które mają działanie przeciwzapalne i są kompatybilne z karmieniem dziecka, jest ono niezwykle małe.

Zastosowanie "Bioparox" w karmieniu piersią

Lek jest antybiotykiem o lokalnym wpływie i jest wytwarzany w postaci aerozolu. Francuski producent, mianowicie Laboratorium Servier, twierdzi, że jego użycie w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku. Jednak nie może pochwalić się przeprowadzaniem badań klinicznych nad matkami karmiącymi. Dlatego cała odpowiedzialność spoczywa na samej kobiecie i na lekarzu, który jej doradza.

Czy możliwe jest karmienie piersią matki "Bioparox"?

Jeśli występuje złożona choroba wymagająca tego konkretnego leku, można uniknąć uszkodzenia dziecka poprzez zastąpienie mleka dostosowaną mieszaniną. W ciągu 7-10 dni (a mianowicie jest to dopuszczalny odstęp czasu stosowania "Bioparox" do karmienia piersią), konieczne jest regularne odciąganie mleka, w celu późniejszego przywrócenia wymaganej ilości mleka. Po zakończeniu leczenia będziesz w stanie przywrócić skorygowany rytm karmienia piersią.

Czy "Bioparox" może być odżywiony i jego wpływ na organizm

Lek działa lokalnie, osiedlając się na zainfekowanych powierzchniach narządów ENT i dróg oddechowych. Lek może zniszczyć ogromną liczbę gatunków bakterii wrażliwych na jego składniki. Matka karmiąca piersią "Bioparox" pomoże w przypadku infekcji nosogardzieli lub kolejnych powikłań choroby. można podać bioparoks w okresie laktacji Ponadto nie pozwoli on na rozprzestrzenienie się w organizmie, szybko blokując i niszcząc czynniki sprawcze choroby.

Karmienie piersią "Bioparox" należy stosować wyłącznie w przypadku czasowego przerwania karmienia dziecka. Resztę lepiej jest powstrzymać i spróbować znaleźć alternatywne metody leczenia.

Spektrum przeciwwskazań leku obejmuje również stosowanie jego dzieci poniżej 3 lat i osób z wyraźną reakcją na składniki Bioparox.