Niestety, wiele kobiet, które niedawno doświadczyły radości z macierzyństwa, po porodzie doświadcza łysienia. Zrozumienie, co zrobić, gdy włosy matki opiekuńczej wypadną i jak poradzić sobie z tym zjawiskiem, pomogą w poradach dotyczących opieki nad nimi i przepisy na maski z fitokomponentami.

Główne powody, dla których kobieta zaczęła zauważać wypadanie włosów, lekarze nazywają stres i zmiany w poziomach hormonalnych. A jeśli pierwszy problem można wyeliminować niezależnie, zwiększając na przykład czas odpoczynku, to tylko lekarze powinni poradzić sobie z drugim. Po odwiedzeniu ginekologa i zdaniu testów, lekarz przepisze ci preparaty, które normalizują hormony i nie będą szkodzić okruchowi.

Przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

W przypadku kobiet karmiących mleko matki i mających na uwadze fakt, że ich włosy wypadną, lekarze zalecają wykonanie masażu głowy raz dziennie i przestrzeganie następujących zaleceń:

  • nie trwale dziergana włosów;
  • zmienić grzebień żelazny na drewniany;
  • nie używaj suszarek do włosów i innych urządzeń grzewczych do układania włosów;
  • Nie farbuj włosów i tymczasowo zaniechaj używania nienaturalnych produktów do pielęgnacji włosów, w tym. lakiery, pianki, żele itp.
Tajemnice tradycyjnej medycyny

Dla młodych mumii, które karmią piersią i skarżą się, że ich włosy wypadają silnie, możesz doradzić wykonanie ocierania olej łopianu. W tym celu na włosy i skórę głowy nakłada się temperaturę pokojową. Następnie celofan i ręcznik nakłada się na włosy. Czas naświetlania olejem wynosi 60 minut. Zalecana liczba zabiegów na miesiąc - 15 razy (powinna być wykonywana co drugi dzień).

Ponadto można zrobić maskę oleju łopianu i drożdży. Do tego potrzebujesz 2 łyżki. łyżka drożdży piekarniczych rozcieńczonych w tej samej ilości ciepłego mleka, z dodatkiem 1 łyżeczki miodu. Umieść w ciepłym miejscu na 20 minut, a następnie dodaj 1 łyżkę. łyżka rycynowy i oleje łopianu. Masę mieszaną należy nałożyć na włosy i odstawić na 1 godzinę.

Podsumowując, chciałbym zauważyć, że podczas laktacji, aby dbać o włosy, tak jak traktować, najlepiej tylko za pomocą naturalnych środków. A jeśli problem daje się odczuć, to pospiesz się do lekarza, ponieważ właściwe leczenie pomoże szybko przywrócić urodę włosów.