Choroby układu moczowego często przeszkadzają kobietom. Wiele osób spotyka je po raz pierwszy w czasie ciąży, a po porodzie stan matek może się pogorszyć. Jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego lub odmiedniczkowe zapalenie nerek w przypadku karmienia piersią? Na to pytanie do niedawna lekarze mieli jedną odpowiedź: karmienie piersią powinno przerwać przyjmowanie antybiotyków. I leczenie zapalenia pęcherza za pomocą środków ludowej również nie zawsze jest bezpieczny dla dzieci. Ale dzisiaj lek Canephron pojawił się w arsenale środków do zwalczania chorób układu moczowego.

Canephron podczas laktacji

Wszelkie problemy z nerkami i pęcherzem moczowym spowodowane są głównie infekcją. Układ moczowy w kobiecym organizmie jest taki, że patogeny nie są trudne do dostania się do pęcherza, a następnie do nerek. Powinien być przechłodzony - i tutaj masz zapalenie pęcherza.

Matka piersią wszystkie "rozkosze" chorób układu moczowego - ból, obrzęk, nudności, wymioty i gorączka - oczywiście, do niczego. Dziś lekarze w leczeniu chorób zakaźnych nerek i pęcherza często przepisuje się Canephron podczas karmienia piersią. Zaletą tego leku jest pochodzenie roślinne głównych składników (trawa centaury, liście rozmarynu i korzeń lovigris).

Kanefron z laktacją działa przeciwzapalnie, moczopędnie i przeciwbakteryjnie, łagodzi skurcze dróg moczowych, obniża poziom białka w moczu (z białkomoczem), zapobiega powstawaniu i wzrostowi kamienie nerkowe . Przypisz Kanefron do pielęgniarstwa w następujących przypadkach:

  • zapalenie pęcherza;
  • odmiedniczkowe zapalenie nerek;
  • kłębuszkowe zapalenie nerek;
  • śródmiąższowe zapalenie nerek;
  • zapobieganie tworzeniu się kamieni moczowych.

Czy karmiąca matka Canephron może?

Korzyści z Kanefron podczas laktacji to jego zgodność z karmieniem piersią, brak przeciwwskazań (z wyjątkiem alkoholizmu i nietolerancji składników), a także możliwość długotrwałego leczenia. Nie należy jednak przyjmować leku samodzielnie: przepisać i kontrolować odbiór leku Canephron Karmienie piersią Canephron podczas laktacji musi być lekarz.

Faktem jest, że składniki ziołowe, które stanowią podstawę leku mogą powodować alergie (pokrzywka, wysypka, swędzenie, obrzęk naczynioruchowy). Dlatego w przypadku jakichkolwiek działań niepożądanych podczas przyjmowania leku Kanefron w okresie laktacji należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Jak powinienem przyjmować Kanefron podczas karmienia piersią?

Lek jest dostępny w postaci kropli i roztworu (ekstrakt wodno-alkoholowy). Zgodnie z instrukcją, Kanefron otrzymuje laktację w postaci tabletek: 2 sztuki 3 razy dziennie na pusty żołądek. Podczas leczenia należy pić dużo płynów.

Pamiętaj, że przebieg terapii może trwać dość długo - 1-2 miesiące, a aby skonsolidować pozytywny wpływ Canephron podczas laktacji, zajmij kolejne 2-4 tygodnie.