liść kapusty z laktostazą Z taką sytuacją jak laktostaza (naruszenie wypływu mleka wyprodukowanego podczas karmienia piersią) spotkało się prawie z każdą laktacyjną kobietą. Zjawisku temu towarzyszy silny obrzęk gruczołu piersiowego, tworzenie się w nim pieczęci, przekrwienie skóry okolicy klatki piersiowej. Prawie zawsze w podobnej sytuacji, wzrost temperatury ciała. W przypadku późnego rozpoczęcia leczenia, naruszenie prowadzi do zapalenie sutka

Najprostszym i najskuteczniejszym narzędziem do laktostazy jest liść kapusty, jednak nie wszystkie pielęgniarki wiedzą, jak stosować ją do piersi, ile ją trzymać. Spróbujmy zrozumieć tę kwestię i rozważmy cechy leczenia stagnacji mleka.

Czy liść kapusty pomaga w procesie laktostazy?

Od czasów starożytnych zwykłą kapustę białą, a dokładniej jej liście, używano do łagodzenia obrzęków. Rzecz w tym, że zawarte w niej witaminy A i C są naturalnymi przeciwutleniaczami, które pomagają poprawić procesy metaboliczne na poziomie komórkowym w organizmie.

Zawarte również w polisacharydach kapusty polepszają procesy regeneracji poprzez przywracanie błon komórkowych.

Natychmiast po użyciu kompresu z liści kapusty podczas laktostazy, kobieta zauważa poprawę w jej samopoczuciu: obrzęk jest usuwany z gruczołu, staje się miększy, a mleko zaczyna płynąć lepiej.

Jak zastosować liść kapusty z mlekiem?

Należy powiedzieć, że zielone liście, które znajdują się bliżej środka głowy, nadają się do użytku. Dlatego pierwszą rzeczą, którą kobieta musi zrobić, jest usunięcie górnych, które są białe. Rozdzielenie ich należy dokładnie umyć i wysuszyć. Pozostawiając 2-3 liście, resztę należy umieścić w lodówce - pozwoli to im lepiej przetrwać.

Bezpośrednio przed nałożeniem liści kapusty z laktostazą należy ją zmiąć i nałożyć na klatkę piersiową. To najlepszy sposób na kapustę. jak stosować liść kapusty z laktostazą Te manipulacje są konieczne, aby warzywo mogło uruchomić sok, który w rzeczywistości przyczynia się do usunięcia stanu zapalnego i opuchlizny.

Główne pytanie, które dotyczy matek karmiących, które znajdują się w takiej sytuacji, dotyczy bezpośrednio, jak długo można stosować liść kapusty z laktostazą i czy możliwe jest kompresowanie w nocy.

Zmiana liści następuje w ciągu 2-3 godzin. Przez całą noc nie są konieczne, ponieważ w tym czasie są całkowicie suche.

Warto również zauważyć, że doskonałym sposobem radzenia sobie z laktostazą jest częstsze przywiązanie dziecka do piersi. W ten sposób można przywrócić drożność przewodów gruczołu mlekowego.