Wiele młodych matek napotyka problem laktostazy. Taki stan może bardzo przestraszyć kobietę, spowodować nieprzyjemne objawy w postaci temperatury ból Jednak znajomość podstaw prawidłowego rozpuszczania laktostazy pomoże szybko poradzić sobie z problemem.

Główne objawy laktostazy

Można podejrzewać laktostazę, która zaczęła się od wystąpienia następujących objawów:

  • ból w gruczole mlecznym;
  • pewne zaczerwienienie skóry i obecność pieczęci, a zarówno niewielki obszar, jak i cała pierś mogą być ubite;
  • gorączka.

Jak laktostaza - podstawowe techniki

Eliminacja laktostazy może być w domu:

  1. Główny asystent w walce ze stagnacją - dziecko. To on wie lepiej niż inni, jak rozpuścić pierś z laktostazą. Tylko dziecko jest dostatecznie silne, aby wyeliminować blokadę przewodu. Konieczne jest przymocowanie podbródka dziecka do miejsca stagnacja mleka . Nie bój się eksperymentować z postawami, być może postawa z podnośnikiem jest odpowiednia, zawieszona nad dzieckiem, stojąca, a nawet do góry nogami.
  2. Ciepły prysznic może przyczynić się do łatwiejszego odprowadzania mleka. Należy masować strumieniem ciepłej wody miejsce na klatce piersiowej, w którym powstaje laktostaza. Natychmiast po prysznicu musisz wykonać masaż piersi i spróbować odciągnąć mleko. Masaż odbywa się w ruchu mleka w kanałach, czyli w kierunku otoczki. Ruchy rąk powinny być miękkie, bez nadmiernego nacisku, nie należy dopuścić do dodatkowego uszkodzenia klatki piersiowej. Musisz przytulać kciuk i palec wskazujący, delikatnie naciskając na otoczkę i lekko zbliżając się do brodawki sutkowej. Po masażu i dekantacji dobrze jest przeziębić miejsce stagnacji, pomoże to usunąć obrzęk. Ta właściwość ma dobrze posiekany liść kapusty.
  3. Jeśli nie możesz uciec samemu, stan się pogarsza, powinieneś natychmiast skontaktować się z konsultacją, aby przepisać niezbędne leczenie. Nawiasem mówiąc, w przychodni przedporodowej można wyznaczyć pewną fizjoterapię, która pomaga w laktostazie.

Położnik-ginekolog lub konsultant karmiący piersią będą w stanie uczyć, jak przełamać się podczas laktostazy. Tych specjalistów można nazwać w domu.

Ból w klatce piersiowej można wyczuć jeszcze przez 2-3 dni po wyeliminowaniu stagnacji.