Wiele matek jest zainteresowanych pytaniem, czy potrzebuje laktatora? W końcu wiele kobiet karmi swoje dzieci, nigdy nie używało laktatora, a jeśli to konieczne, dekantuje mleko ręcznie. Są jednak tacy, którzy używali dekantacji laktatorów i byli zadowoleni z ich używania.

Czy potrzebuję laktatora?

Istnieją opinie, że laktator jest potrzebny, ponieważ regularne karmienie piersią jest konieczne do prawidłowego karmienia piersią, ale istnieją opinie, że w żadnym wypadku nie jest możliwe wydalenie mleka. Wniosek można wyciągnąć w następujący sposób: konieczne jest odciągnięcie mleka, jeśli istnieje taka potrzeba.

W kobiecym ciele produkcja mleka odbywa się wtedy, gdy jest taka potrzeba. Jeśli dziecko spożywa mleko, całkowicie opróżniając pierś, produkuje tyle, ile potrzebuje, lub trochę więcej. Jeśli dziecko zużywa mało mleka, jego ilość odpowiednio się zmniejsza.

Dekantacja mleka odbywa się po każdym karmieniu, aby nie stała się mniejsza, ale przeciwnicy pompowania mogą zauważyć, że dziecko w ogóle nie potrzebuje nadmiaru mleka. Oznacza to, że jest w stanie ssać tyle, ile potrzebuje, aw przyszłości mleko będzie produkowane tylko zgodnie z potrzebami dziecka.

Ale zdarzają się przypadki, w których wyrażanie mleka jest naprawdę konieczne. Na przykład, jeśli dziecko znajduje się pod nadzorem lekarza i nie ma możliwości karmienia piersią, konieczne jest, aby słabe dzieci spożywały mleko matki.

W takim przypadku możesz pompować i karmić dziecko mlekiem matki, które już wyraziło się z butelki. Będzie to także dobra stymulacja laktacji, ponieważ jeśli mleko w ogóle jej nie wyraża, może przestać być produkowane.

Więcej mleka dekantuje się, aby utrzymać laktację. Czasami karmienie piersią staje się chwilowo niemożliwe, na przykład z powodu problemów zdrowotnych matki. W związku z hospitalizacją lub przyjmowaniem niektórych leków, nie jest możliwe karmienie piersią, a aby dziecko mogło karmić piersią w przyszłości, konieczne jest regularne odciąganie mleka w celu utrzymania laktacji.

U młodych matek, które rodziły po raz pierwszy, czasami zdarza się, że pierś nie jest po prostu gotowa do karmienia. Dlatego, aby zapobiec stagnacji mleka, konieczne jest rozwinięcie kanałów mlecznych. Jeśli dziecko ma już dość, a po karmieniu, kostki w klatce piersiowej są odczuwalne, powodując ból, konieczne jest masowanie piersi podczas karmienia.

Jeśli pieczęcie pozostaną, masaż należy wykonać po karmieniu i odciągnąć mleko, aż pierś będzie miękka. Po opracowaniu wszystkich kanałów można zatrzymać proces dekantacji.

Sposoby wyrażania mleka

Mleko można zdekantować ręcznie i za pomocą laktatora, w zależności od potrzeby pompowania.

Ręczne nadwyrężanie to czasochłonna procedura wymagająca dużego wysiłku. Przyzwyczajenie za pomocą laktatora jest szybsze i wygodniejsze, ale jeśli pompowanie nie jest regularne, możesz przestać używać laktatora.

Ręczna technologia karmienia piersią

Lekko pomasuj klatkę piersiową, aby ją ogrzać. Następnie umieść dłoń na klatce piersiowej w obszarze halo, tak aby kciuk był powyżej reszty. Następnie ściśnij dłoń do klatki piersiowej, trzymając kciuk i palec wskazujący w tym samym czasie, ale tak, aby nie przesuwały się na brodawki. Kiedy pojawi się strużka mleka, zacznij rytmicznie powtarzać ten ruch, przesuwając palcami po okręgu, aby włączyć wszystkie kanały mleczne. Następnie powtórz procedurę z drugą piersią.

Wyciskanie laktatora

Wyciskanie laktatora jest szybką i wygodną procedurą, w przeciwieństwie do ręcznego pompowania. Ale co jest lepsze, ręczna lub elektryczna laktator?

Jeśli planowane jest częste mleko matki, lepiej kupić elektryczną laktator. A do nieregularnego pompowania idealnie pasuje do mechanicznej laktatora.

W każdym razie najlepsza laktator dla Ciebie będzie tą, która spełni Twoje wymagania.

W celu ustalenia, które laktator najlepiej kupić, zobaczmy, jakie to są.

Ручной молокоотсос

Rodzaje laktatorów:

  1. Pompa piersi z gumową gruszką. Wyciskanie mleka pochodzi z wyciskania gruszki. Regularne stosowanie takiej laktator może doprowadzić do pojawienia się pęknięć w sutkach. Najczęściej stosowany do pompowania mleka z przepełnionych piersi. Używanie go jest niewygodne i nieskuteczne.
  2. Laktator próżniowy Nie bardziej skuteczny niż laktator z gruszką, ale zaletą jest to, że wymaga tylko jednej ręki do wyrażenia mleka. Dla kobiet o słabych rękach taka laktator nie zadziała.
  3. Pompa strzykawkowa. Jest to najczęściej stosowana laktator, najwygodniejsza w użyciu, łatwa do czyszczenia, przenośna i odpowiednia jako butelka do karmienia. Składa się z dwóch cylindrów, z których jeden jest zagnieżdżony w drugim. Wewnętrzny cylinder jest nakładany na smoczek, a zewnętrzny porusza się tam iz powrotem, tworząc podciśnienie, dzięki któremu mleko jest zasysane.
  4. Механический молокоотсос
  5. Laktator tłokowy. Laktator działa szybko, cicho i skutecznie. Silikonowa przepona i masażer płatkowy zapewniają wygodne pompowanie mleka matki, z łatwością regulowaną poprzez naciśnięcie palców na rączce laktatora.
  6. Uniwersalna laktator. Wygodne jest używanie uniwersalnych laktatorów z dala od źródeł sieciowych, ponieważ mogą one działać na bateriach. Ale w tym samym czasie, jeśli jest to pożądane, możliwe jest połączenie z siecią w celu bardziej efektywnego wykorzystania.
  7. Elektryczna laktator. Elektryczne odciągacze pokarmu różnią się od reszty większej mocy i wygody. Zastosowanie elektrycznej laktatora pozwala matce uwolnić obie dłonie i jest w stanie odtworzyć ruchy ssące dziecka.

Możesz również skontaktować się z wynajmem laktatorów i wziąć na czas laktator do wynajęcia. Jeśli podoba ci się praca laktatora, w przyszłości możesz otrzymać osobistą laktator.