Izolacja mleka jest najważniejszym mechanizmem wyzwalanym po porodzie. Bez mleka matki trudno jest wyhodować zdrowe dziecko, ponieważ nie tylko składniki odżywcze są przenoszone do mleka matki, ale także odporność (przeciwciała przeciwko różnym chorobom).

Czasami istnieje potrzeba pompowania mleka. Zwykle dzieje się tak, gdy jego uwalnianie dopiero się rozpoczyna i musisz pozbyć się nadmiaru mleka, aby uniknąć zapalenia sutka. Ale są chwile, kiedy mama nie może przyjść na czas, aby nakarmić dziecko. W takim przypadku mleko można przygotować z wyprzedzeniem.

Mleko do piersi Wycisnąć ręce powinny być poprawne. Jest to klucz do wyprodukowania wystarczającej ilości mleka, a także zapobiegania chorobom piersi. Wyrażając mleko, stosujemy odruch oksytocyny i prowokujemy dalszą produkcję mleka.

Jak ręcznie wyrazić mleko z piersi?

Rozważ zasady, jak odciągać mleko matki ręcznie.

  1. Po pierwsze, konieczne jest wywołanie odruchu oksytocyny. 10 minut przed dekantacją powinieneś wypić coś gorącego (herbata, napój owocowy, mleko krowie). Możesz również wziąć ciepły prysznic, umieścić coś ciepłego na klatce piersiowej.
  2. Po drugie, dla łatwego i skutecznego przelewania zaleca się pozostać w miłej atmosferze, jak również fizycznie skontaktować się z dzieckiem lub przynajmniej zobaczyć go lub pomyśleć o nim. To pobudzi produkcję hormonu. oksytocyna kosztem którego produkuje się mleko.
  3. Po trzecie, konieczne jest, aby zarówno pierś, jak i ręce kobiety były czyste podczas pompowania. Całkowicie niepożądane jest wprowadzanie drobnoustrojów do kanałów mlecznych lub mlecznych, które mogą powodować stan zapalny. Naczynia do dekantacji powinny być również sterylizowane lub oblane wrzącą wodą.

Ręczna filtracja piersi z mlekiem to umiejętność, która towarzyszy doświadczeniu. Jeśli jednak istnieje taka możliwość, należy skontaktować się z lekarzem bezpośrednio w szpitalu z prośbą o przeszkolenie pacjenta w zakresie pompowania. Im szybciej zaczniesz wykonywać tę procedurę regularnie, tym lepiej dla Ciebie i Twojego dziecka.

Technika ekspresji mleka kobiecego ręcznie

Tak więc ręczna ekspresja mleka matki jest technicznie przeprowadzana w następujący sposób:

  1. Umieść kciuk prawej ręki 2-3 cm powyżej prawego brodawki, a pozostałe palce pod klatką piersiową. W takim przypadku położenie palców dłoni będzie przypominało literę C. Należy nacisnąć kciuk i palec wskazujący na otoczce, imitując ruch od środka na zewnątrz. Pchanie smoczka nie jest tego warte, ponieważ mleko nie jest w nim, ale rozprowadzane w gruczole sutkowym. Konieczne jest, masowanie piersi, delikatnie wycisnąć mleko.
  2. Po 2-3 minutach dekantacja prawej piersi powinna odbyć się na lewej piersi. Ogólnie rzecz biorąc, konieczne jest przeprowadzenie jednolitej zmiany, a także zapewnienie, że wszystkie segmenty piersi zostaną uwolnione od mleka. Aby to zrobić, musisz poruszać ramionami w kółko podczas dekantacji.
  3. Pamiętaj, że odciąganie pokarmu z piersi rękami nie powinno być bolesne. Jeśli ból nadal występuje, oznacza to, że musisz zmienić technikę pompowania, ponieważ jest ona zła.
  4. wyrażanie mleka kobiecego ręcznie
  5. Jeśli za minutę lub dwie po rozpoczęciu dekantacji mleko nadal się nie pojawi, nie przerywaj procesu. Mleko koniecznie się pojawi. Być może powinieneś bardziej aktywnie korzystać z odruchu oksytocyny.
  6. Ważne jest, aby unikać nadmiernego tarcia klatki piersiowej rękami, jak również nacisku na gruczoły sutkowe. Wszystkie ruchy powinny być podobne do jazdy na łyżwach.

Przebijanie mleka powinno trwać co najmniej 20-30 minut, z wprowadzeniem przejścia z jednej piersi do drugiej. Dekantacja powinna być częsta, aby produkcja mleka nie zmniejszała się.