Nie jest tajemnicą, że karmienie piersią jest lepsze niż sztuczne. Z pomocą mleka matka przekazuje swojemu dziecku przeciwciała niezbędne do jego odporności oraz wiele innych substancji czynnych w odpowiedniej ilości. A dla prawidłowego rozwoju dziecka najbardziej potrzebne jest karmienie piersią. Dlatego też brak mleka matki jest szczególnym problemem dla każdej matki.

W tym artykule przyjrzymy się, jak zwiększyć ilość mleka matki i co zrobić, gdy mleko rzeczywiście zniknie.

Jak określić brak mleka w klatce piersiowej?

Głównymi powodami, dla których kobiety decydują, że niemowlę nie ma mleka matki są:

Dziecko często wymaga piersi.

W okresie noworodkowym i do 2 miesięcy częstym ssaniem piersi jest norma. Dziecko może prosić o piersi co godzinę, zapewniając tym samym stabilność laktacji. W tym okresie kobieta nie powinna myśleć o tym, jak zwiększyć ilość mleka matki, ale po prostu położyć dziecko na piersi na żądanie.

W niektórych stresujących sytuacjach (na przykład po cięciu cesarskim) noworodek często wymaga piersi. Konieczne jest, aby przywrócił mu stan psychiczny, który ostatecznie przemija.

W połowie pusta skrzynia

Okres, w którym pierś jest stale wypełniony, przypada na pierwsze 3 miesiące karmienia, w momencie ustawienia reżimu żywienia. Następnie, jeśli jest prawidłowo zainstalowany, skrzynia nie powinna się przepełniać. Jego stałe napełnianie może prowadzić do zatrzymania mleka lub zapalenia sutka. Jest to również sygnał dla mózgu, aby nie wytwarzać hormonu odpowiedzialnego za laktację. Całkowite opróżnianie piersi utrzymuje ten hormon na właściwym poziomie. Sztuczny wzrost mleka w tym okresie nie jest wymagany.

Dziecko dodaje niewielką wagę

Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji nie jest panika i nie ważenie dziecka po każdym karmieniu. Zorganizuj tryb karmienia, wyklucz ewentualne choroby i ciesz się rozwojem swojego dziecka.

Policz liczbę oddawek moczu, które dziecko ma na dzień. Jeśli jest ich więcej niż 10, dziecko z pewnością ma dość mleka podanego przez matkę (pod warunkiem, że nie otrzymuje żadnych innych płynów).

Co zrobić, jeśli mleko z piersi zniknie?

Metody augmentacji mleka do mleka są następujące:

1. Psychologiczne. Metody psychologiczne to przede wszystkim pewność, że matka z pewnością karmi piersią swoje dziecko w odpowiednim czasie. Noś dziecko często w swoich ramionach, nakładaj na klatkę piersiową w krótszych odstępach czasu, pamiętaj, aby karmić się w nocy.

Nie próbuj ustalić, że straciłeś mleko. Absolutnie nie zaleca się tego, aby problemy nie zaczęły się naprawdę pośród nerwowości.

2. Spożywanie pokarmów w celu zwiększenia ilości mleka matki. Należą do nich nasiona, orzechy, ser Adyghe, marchew, bryndza, koper włoski, kminek i oregano. Przed piciem wypić filiżankę gorącej herbaty, soku lub napoju z kwaśnego mleka. Soki czarnej porzeczki lub syrop orzechowy są doskonałe.

Produkty zwiększające mleko matki

Istnieje szeroka gama napojów rozpuszczalnych dla matek karmiących, które mają nie tylko efekt laktogenny, ale także efekt wzmacniający. Ponadto głównym zaleceniem byłoby zwiększenie całkowitego spożycia płynów przez matkę karmiącej dziennie.

3. Akceptacja specjalnych leków. Najpopularniejszą pigułką do zwiększania produkcji mleka kobiecego jest Apilak - niedrogi, ale dość skuteczny środek. Jednak nie zaleca się przyjmowania go bez wskazań, aby nie powodować nadmiernego wzrostu - zwiększenie produkcji mleka. Może to prowadzić do stagnacji, aw konsekwencji do całkowitego zaprzestania laktacji.