Po zostaniu matką kobiety zaczynają szukać odpowiedzi na pytania dotyczące ich obecnego stanu. Jedno z tych pytań brzmi: "Jak zmniejszyć ilość mleka w okresie laktacji lub całkowicie zahamować laktację?". Aby dowiedzieć się, co dzieje się z redukcją laktacji, zobaczmy, jak przebiega sam proces laktacji.

Mleko w ciele kobiety jest produkowane na żądanie. Podczas gdy dziecko jest karmione mlekiem matki, jest ono nadal produkowane iw takiej ilości, w jakiej jest potrzebne. Jeśli dziecko stopniowo zmniejsza ilość spożywanego mleka, jest ono wytwarzane odpowiednio mniej, tj. zgodnie z jego potrzebami. Jeśli dziecko przestaje przyjmować pierś od matki, mleko przestaje być w ogóle produkowane. Ale zdarza się również, że dziecko nadal przyjmuje piersi dalej, chociaż matka uważa, że ​​nadszedł czas, aby przestać karmić piersią. Często zdarza się, że laktacja musi zostać zmniejszona podczas odsadzania dziecka od piersi z powodu przejścia na sztuczne żywienie z powodów medycznych.

Przyczyną zmniejszenia lub całkowitego zahamowania laktacji może być obrzęk gruczołów mlecznych matki, różne formy laktacyjnego zapalenia gruczołu mlekowego, poród martwego dziecka i trudny stan połogu, w którym karmienie piersią jest przeciwwskazane.

Sposoby na zmniejszenie laktacji

Aby zmniejszyć laktację, można zastąpić jedną karmienie piersią jedną suplementowaną karmą, aż do optymalnego poziomu wyprodukowanego mleka. Im rzadziej dziecko będzie ssać, tym mniej mleka będzie produkowane.

Innym sposobem na zahamowanie laktacji jest dekantacja. Odcedzanie można wykonać za pomocą laktatora lub ręcznie. Jeśli w piersiach jest dużo mleka, a pierś lekko stwardnieje, należy zlać, aż pierś będzie miękka. W żadnym wypadku nie należy całkowicie odciągać mleka, więc wzmacnia się jedynie laktację. Jeśli dziecko rzadko bierze pierś, możesz je karmić wypiciem mleka z butelki. Więc dziecko otrzyma dla niego najlepsze jedzenie, a Ty odpowiednio stopniowo zmniejszysz laktację.

Tak więc, poprzez ekspresję laktacji, możliwe jest kontrolowanie laktacji, na przykład, w celu przywrócenia laktacji, wyrażenia większej ilości mleka i następnym razem, gdy przepływ mleka wzrośnie.

Jak zmniejszyć laktację za pomocą środków ludowej?

Skuteczne środki do zmniejszenia laktacji mogą być stosowane liście kapusty, lekko walcowane wałkiem. Przykryj skrzynię liśćmi i nie usuwaj, dopóki nie staną się letargiczne. Wynik będzie widoczny po pierwszej aplikacji.

Do środków zmniejszających laktację należą wszystkie rodzaje ziół moczopędnych (borówka brusznica, bazylia, skrzyp, pietruszka itp.). Na szczególną uwagę zasługuje mięta i szałwia. Jeśli napary mięty i szałwii będą parzyć i pić kilka szklanek dziennie, laktacja zmniejszy się po kilku dniach stosowania. Средства для уменьшения лактации

Leki zmniejszające laktację

Jest wiele różnych tabletki zmniejszające laktację , ale można ich używać wyłącznie na receptę lekarską. Skład leków zmniejszających laktację obejmuje specjalny hormon, który zawiesza przysadkę mózgową, w wyniku czego mleko zaczyna być wytwarzane wolniej.

Najpopularniejsze leki hamujące laktację: norkolut, bromokryptyna, dostinex, przepisane przez lekarza. Leki te mają podłoże hormonalne i mają różne przeciwwskazania i działania niepożądane, dlatego pytanie o obecność wskazań do tłumienia laktacji powinno zostać rozwiązane za pomocą lekarza.

Do konsumpcji tabletki kontrolujące laktację lub zastosować tradycyjną medycynę, decyzja należy do ciebie, ale zanim podejmiesz odpowiednie działania, skonsultuj się z lekarzem.