Podczas karmienia piersią, matka karmiąca musi zachować szczególną ostrożność podczas przyjmowania jakichkolwiek leków. W końcu z mlekiem matki w ciele dziecka może dostać i wziąć matka leku w różnych ilościach.

Terzhinan podczas laktacji - zastosować czy nie?

Na wniosek Terzhinan w niemowlęta karmiące piersią Istnieją przeciwstawne opinie lekarzy:

  1. W pierwszym przypadku lekarze uważają świece Terzhinan za absolutnie bezpieczne podczas laktacji i przepisywane są pacjentkom karmiącym piersią.
  2. Zdaniem innych lekarzy jest całkowicie nie do przyjęcia przepisanie leku Terzhinan podczas laktacji, ponieważ może to spowodować nieodwracalną szkodę dla zdrowia dziecka.

Aby zrozumieć ten problem, zwracamy się do autorytatywnego źródła. W referencji medycznej Vidal dostarcza instrukcje dotyczące stosowania leku Terzhinan. Zgodnie z instrukcjami, Terzhinan w laktacji może być stosowany tylko wtedy, gdy: "Oczekiwana korzyść z terapii dla matki przewyższa potencjalne ryzyko dla niemowlęcia."

Jakie jest ryzyko dla dziecka, o którym mowa? Nie jest to jednak nigdzie wspomniane, jednak wszelkie leki mają skutki uboczne i jeśli są wystarczająco poważne dla osoby dorosłej, wówczas dla delikatnego ciała niemowlęcia mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.

Powinieneś zwrócić uwagę na skład leku Terzhinan. Oprócz leków przeciwgrzybiczych - nystatyny, ternidazolu i siarczanu neomycyny - zawiera prednizon, syntetyczny analog hormonów kortyzon i hydrokortyzon. Instrukcje stosowania prednizolonu wyraźnie wskazują, że jego powołanie podczas laktacji jest wysoce niepożądane, ponieważ istnieje ogromne ryzyko dla dziecka.

Terzhinan w praktyce lekarskiej stosowany w leczeniu kandydozy i zapalenia pochwy, a także infekcji układu moczowo-płciowego. W większości przypadków matki karmiące przychodzą do lekarzy na drozd (kandydozę), co jest dość powszechną chorobą kobiecą. I najczęściej świeczki terzhinan w okresie laktacji przepisane tylko do leczenia karmienie piersiądrozd karmiący piersią .

Ale czy warto ryzykować zdrowie najdroższego stworzenia ze względu na taką nieuleczalną chorobę. Być może warto bardziej szczegółowo skonsultować się z lekarzem i znaleźć inne, alternatywne metody leczenia.

Oczywiście, niezależnie od tego, czy Terzhinan w trakcie laktacji zostanie ostatecznie podjęta przez samą kobietę. I zależy to od wielu czynników, ponieważ choroba może występować na różne sposoby i mieć inny stopień uszkodzenia ciała. Należy jednak pamiętać, że zawsze istnieje możliwość wyboru i przed podjęciem tak ważnej decyzji można skonsultować się z kilkoma specjalistami.