Dzieci rosną bardzo szybko, wydaje się, że całkiem niedawno pytanie, jak skonfigurować laktacja , a dziś młoda matka zastanawia się, jak odzwyczaić dziecko od piersi. Temat jest dość ekscytujący, ponieważ dotyka wielu aspektów relacji międzyludzkich między matką a dzieckiem, stanu zdrowia, rodzinnych i domowych chwil. W tym artykule postarajmy się dowiedzieć, jak prawidłowo i bezboleśnie odzwyczaić dziecko od piersi.

Co należy wiedzieć przed odsadzeniem?

Przerwanie karmienia piersią jest decyzją czysto indywidualną. W tym przypadku nie możesz polegać na radach babć, dziewczyn i innych sympatyków.

Wyjątek stanowią przypadki, gdy istnieją szczególne wskazania, takie jak choroba matki, przymusowe odejście i inne okoliczności niezgodne z karmieniem piersią. Cała reszta, szczególnie te matki, które karmią dzieci przez długi czas, przed odsadzeniem dziecka, lepiej jest dokładnie przemyśleć, kiedy i jak to zrobić poprawnie.

Tak więc pierwszym i niekiedy najważniejszym pytaniem jest ile odzwyczaić okruchy?

Niestety, nie ma konkretnego wieku, kiedy dziecko będzie całkowicie gotowe do zrezygnowania z mleka matki. Na przykład niektórzy pediatrzy zalecają karmienie piersią przez okres do 2 lat. Znany pediatra Jewgienij Komarowski zaleca karmienie do 1 roku, uznając dalsze karmienie za nieadekwatne. Jeśli istnieje taka możliwość, to przez pierwsze sześć miesięcy dziecko powinno znajdować się wyłącznie na klatce piersiowej, ponieważ w tym okresie jest szczególnie podatne na infekcje i wirusy. Niektóre dzieci z początkiem wprowadzenia żywności uzupełniającej oni sami stopniowo odmawiają mleka, podczas gdy matka nie ma niepotrzebnych zmartwień.

Lepiej odłożyć odstawienie w przypadkach, gdy:

  • dziecko jest chore lub ząbkowanie;
  • mama czuje się źle;
  • Mama nie jest całkowicie pewna swojej decyzji;
  • na ulicy upalne lato lub epidemia wirusów i przeziębień.
Podstawowe metody

Jeśli czas jest dopasowany, mama i dziecko są gotowe na ekskomunikę, możesz wybrać na dwa sposoby.

    jak bezboleśnie się odzwyczaić
  1. Jedna z nich sugeruje powolne zaprzestanie karmienia piersią: kobieta stopniowo zastępuje karmienie piersią innymi pokarmami. Najlepiej zacząć od codziennych karmień i po pewnym czasie porzucić noc. Technika ta jest uważana za bardziej łagodną dla psychiki dziecka, ponadto jest względnie bezpieczna dla zdrowia matek.
  2. Niektóre matki uważają, że bezbolesne jest odsadzenie dziecka od piersi. Oznacza to, że pewnego dnia nagle przestajesz karmić pierś swojego dziecka. Mówiąc szczerze, ta metoda jest nieco radykalna i wymaga od kobiet poważnej cierpliwości i wytrzymałości.