czekolada podczas karmienia piersią Chociaż większość młodych matek zdaje sobie sprawę, że czekolada może wywoływać u dziecka alergie i inne niekorzystne skutki, niektóre z nich nie mogą odmówić sobie przyjemności zjedzenia. W tym artykule postaramy się dowiedzieć, czy ten produkt jest naprawdę niebezpieczny i czy można jeść plasterek czekolady podczas karmienia piersią, jeśli naprawdę chcesz.

Dlaczego nie jeść czekolady podczas karmienia piersią?

Czekolada jest najsilniejsza alergen, dlatego nie zaleca się stosowania go podczas karmienia piersią. Jednak alergia po zjedzonej przez matkę czekoladzie nie wydaje się wszystkim dzieciom. Mimo to, przez cały okres karmienia dziecka, lub przynajmniej przez kilka miesięcy po jego urodzeniu, zdecydowana większość lekarzy zaleca rezygnację z czekolady absolutnie wszystkim kobietom karmiącym piersią.

Przewód pokarmowy dzieci w chwili urodzenia nie jest jeszcze w pełni przystosowany do nowych warunków otoczenia, a to zajmuje im trochę czasu. Produkty czekoladowe w tym okresie będą nadmiernym obciążeniem dla okruchów, a to nie jest konieczne dla jego małego organizmu.

Ponadto nowi producenci często naruszają proces produkcyjny. czekolada, zastąpienie naturalnego masła kakaowego syntetycznymi tłuszczami roślinnymi. Oczywiście, taki produkt jest nie tylko nieużyteczny dla dziecka, ale może również być niebezpieczny.

Czy białą, mleczną i gorzką czekoladę można karmić piersią?

Chociaż wszystkie rodzaje czekolady mogą wyrządzić wiele krzywdy dziecku, większość matek nie może odmówić tej uczty. Właśnie dlatego kobiety bardzo często są zainteresowane tym, kiedy można próbować jeść czekoladę podczas karmienia piersią i jakiego rodzaju lepiej jest dawać pierwszeństwo.

Jak już wspomniano, przewód pokarmowy dziecka, po urodzeniu, zaczyna się dostosowywać do zmieniających się warunków, co jest szczególnie widoczne w pierwszych 3 miesiącach. Jeśli mama bardzo chce zjeść czekoladę, powinna to zrobić najwcześniej, gdy miękisz osiągnie określony wiek.

Jednocześnie ten produkt powinien być wprowadzony do diety tak ostrożnie, jak to tylko możliwe - zaczynając od połowy małego płatka, uważnie obserwując reakcję dziecka, a jeśli jest on nieobecny, stopniowo zwiększaj ilość spożywanej czekolady. Ponadto różne rodzaje tego przysmaku mogą mieć różny wpływ na niemowlę.

biała czekolada podczas karmienia piersią Tak więc gorzka czekolada spożywana podczas karmienia piersią nie tylko zakłóca przewód pokarmowy, ale także pobudza aktywność systemu nerwowego malucha, nadmiernie go podniecając. Ponieważ taka reakcja jest wysoce niepożądana w przypadku okruchów, lekarze zalecają rozpoczęcie stosowania czekolady podczas GW z białymi lub mlecznymi płytkami.

Gatunki te są znacznie łatwiejsze do trawienia w jelitach i są wchłaniane przez organizm młodej matki i samego dziecka od innych, dlatego lepiej dać im pierwszeństwo podczas karmienia piersią.