Wabik do karmienia piersią jest konieczny na pewnym etapie życia dziecka. Jeśli z powodzeniem karmisz piersią, a mleko jest produkowane w ilości niezbędnej do karmienia, wtedy zaleca się wstrzykiwanie suplementów w piątym miesiącu życia dziecka. Jeśli dziecko je sztucznie, przynęta jest przepisywana na 4 miesiące.

Istnieje również pewna liczba wskaźników, za pomocą których można określić gotowość dziecka do zjedzenia innego rodzaju jedzenia. Pierwszymi oznakami, z wyjątkiem wieku dziecka, mogą być próby samodzielnego siedzenia bez pomocy rodziców, pewnie trzymając głowę. Jeśli dziecko pozostaje głodne po zjedzeniu głównego posiłku, może to również oznaczać, że możesz spróbować wprowadzić suplementy.

Wprowadzenie karmienia uzupełniającego podczas karmienia piersią powinno być płynne i stopniowe, zaczynając od najmniejszych dawek. Głównym zadaniem nie jest w żaden sposób szkodzić dziecku. Żywność powinna być zdrowa i zdrowa, wyposażona we wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, aby utrzymać wszystko, co zostało złożone w ciele dziecka z natury.

Wszystkie nowe potrawy należy podawać co trzy dni, przed jednym z posiłków, wyłącznie rano. Następnie musisz karmić dziecko zwykłym pokarmem - mlekiem matki lub mieszanką, jeśli nie karmisz piersią.

Pamiętaj, aby monitorować reakcję ciała dziecka. Reakcja na nowe potrawy może objawiać się wysypką na skórze, zmianą stolca, a czasem nawet zmianą snu. Dlatego przy innowacjach należy zachować szczególną ostrożność. Jeśli pojawi się jeden z tych objawów, należy natychmiast przerwać karmienie tymi produktami i spróbować ponownie nieco później. W przypadku awarii można zastąpić produkty analogami.

Wprowadzenie karmienia uzupełniającego z karmieniem piersią

Dzięki suplementom do organizmu dziecka trafiają nie tylko dodatkowe minerały i witaminy, ale także błonnik, który jest niezbędny do stymulacji aktywności ruchowej jelita.

Wabik jest przejściowym etapem przejścia dziecka z płynnego jedzenia na twardy. Jako pierwsze karmienie dziecka karmionego piersią zaleca się stosowanie przecierów warzywnych, najlepiej ziemniaków, marchwi lub dyń. Wprowadzanie uzupełniającej żywności powinno odbywać się stopniowo iw małych porcjach.

Pierwsze karmienie podczas karmienia piersią

Po raz pierwszy dziecko powinno otrzymać 1-2 g puree przed karmieniem piersią. Jeśli tolerancja produktu jest dobra i nie obserwuje się żadnych zakłóceń i negatywnych reakcji, ilość uzupełniających pokarmów może być stopniowo zwiększana o 1-2 łyżeczki. W ciągu tygodnia możesz spróbować jednego substytutu karmienia piersią z tłuczonymi ziemniakami. Dzieci karmione piersią są najczęściej zastępowane pokarmami uzupełniającymi z drugim lub trzecim karmieniem.

Druga przynęta z karmieniem piersią

Kiedy dziecko osiąga wiek 6 miesięcy, wprowadzany jest drugi suplement. Jako drugą karmę uzupełniającą dla dzieci karmiących piersią otrzymuje się owsiankę. Zaleca się stosowanie kaszy gryczanej, ryżowej lub kukurydzianej. Niektórzy dietetycy nie zalecają używania owsianki manny jako pokarmu uzupełniającego ze względu na zawartość glutenu, która jest szkodliwa dla dziecka w dużych ilościach. Bezglutenowe zboża (kasza manna, płatki owsiane i pszenica) nie są zalecane przez okres do roku.

Kaszki mogą być stosowane w fabryce, są zbilansowane i zaopatrzone we wszystkie składniki odżywcze potrzebne do jedzenia dla dzieci. Na opakowaniach produktów żywnościowych dla dzieci zwykle podaje się zalecenia dotyczące wieku i metody przygotowania.

Trzecie karmienie piersi

Прикорм при грудном вскармливании

Trzecie uzupełnienie należy wprowadzić w siódmym miesiącu życia dziecka. Na tym etapie życia dziecko zaczyna podawać bulion z grzanymi białymi grzankami. Dziecko Broth dać przed puree roślinne w ilości 2-3 łyżeczki, z biegiem czasu zwiększenie kwoty. Kilka tygodni później dziecko może otrzymać zupę warzywną gotowaną w bulionie mięsnym.

Już pod koniec siódmego miesiąca do diety dziecka dodawane jest gotowane mięso z kurczaka i cielęcina w postaci puree mięsnego. Od 10 miesięcy mięso może być podawane w formie klopsików, a po 11 miesiącach można zrobić klopsiki i klopsiki z mięsa. Oprócz mięsa w diecie można dodawać ryby, najlepiej sandacze.

Trzecia przynęta zastępuje inne karmienie piersią, w końcu są tylko rano i wieczorem.

Począwszy od 10 miesięcy, jako karma uzupełniająca, dziecko, które wciąż karmi piersią, może otrzymać chleb, który zastępuje grzanki. Chleb nie powinien być bogaty, bez zawartości różnych dodatków i aromatów. Za jeden dzień dziecko będzie miało wystarczająco 5 gramów chleba, w ciągu kilku miesięcy ilość może zostać zwiększona do 15 g. Jeśli karmienie dziecka niemowlęciu jest złe, należy je tymczasowo anulować.

Kiedy dziecko zaczyna normalnie tolerować karmienie chleba, czasami możesz podać mu niskotłuszczowy herbatnik z kefirem.

Kiedy dziecko skończy rok, jest zwykle odstawiane od matki i przenoszone do zwykłego jedzenia, ale czasami lekarze zalecają przedłużenie karmienia piersią. I pamiętaj, że nie możesz przestać karmić piersią latem, a także podczas choroby dziecka!

Pobłogosław cię!