Jeśli w czasie ciąży kobieta może sobie pozwolić na noszenie zwykłego ubrania, to po urodzeniu wszystko zmienia się radykalnie, ponieważ teraz na pierwszym miejscu nie jest piękno, a nawet własny komfort (choć nie jest to nieważne) i łatwy dostęp do piersi w celu szybkiego karmienia dziecka. Współczesny przemysł włókienniczy nie zapomina o tym, a zatem bielizna dla matek karmiących jest dostępna w szerokim asortymencie.

Piersi dla matek karmiących

Jeśli chodzi o pościel dla mam, przede wszystkim pamiętaj o biustonoszu. I to jest zrozumiałe, ponieważ teraz pierś jest źródłem pożywienia dla dziecka. Zasadniczo każdy gruczoł mleczny po urodzeniu jest zwiększany o kilka rozmiarów i staje się cięższy o 500-800 gramów. W tym samym czasie klatka piersiowa nie ma mocnej muskularnej ramy, a podskórne tkanki łączne i skóra nie są w stanie poradzić sobie z takim ciężarem, w wyniku czego piersi zaczynają zwisać, powstają rozstępy. Rozwiązuj częściowo lub nawet całkowicie takie problemy i nazwijmy biustonosz po porodzie.

W tego rodzaju bieliźnie wszystko jest obliczone na drobne. Golarki są wykonane w taki sposób, aby uwolnić napięcie od szyi i ramion, a kubek jest tak wykonany, aby w każdej chwili matka mogła go otworzyć i nakarmić dziecko. Tkanina bielizny podczas karmienia piersią musi koniecznie być elastyczna, miękka i wygodna do przylegania do ciała, jak gdyby tworzyła drugą skórę.

Istnieją nocne typy biustonoszy. W tych modelach długość pasków jest regulowana od przodu, co ułatwia uczucie komfortu podczas snu.

Majtki po porodzie

Majtki to jeden z najważniejszych elementów garderoby. Oczywiście, jaki rodzaj ubrań po urodzeniu decyduje tylko kobieta, ale jeśli chcesz uniknąć problemów, takich jak poślizgnięcie, otarcie, podrażnienie i słabe gojenie się ran, lepiej jest jeszcze dostać majtki, które są wykonane specjalnie dla mam po porodzie. Ten element bielizny wykonany jest z elastycznych tkanin o minimalnej ilości szwów lub nawet bez nich. Możesz dać pierwszeństwo i czysty naturalny len z bawełny. Już jest kwestia gustu.

W domu macierzyńskim niezbędnymi pomocnikami będą jednorazowe majtki po porodzie. Najczęściej są one wykonane z elastycznej siatki lub materiału siatkowego. Taka bielizna pozwala na wentylację i szybsze gojenie się rany. Wraz z wkładkami po porodzie, jednorazowe majtki pomagają utrzymać higienę narządów płciowych natychmiast po porodzie.

Piżama dla matek karmiących

W rzeczywistości, jako piżama, możesz użyć dowolnej koszuli nocnej lub wygodnych dżinsowych koszulek i koszulki, ale bielizna dla matki karmiącej jest zaprojektowana tak, aby bez dyskomfortu i maksimum szybko karmić dziecko. Piżamy do pielęgnacji szyją na specjalnym kroju, najczęściej z ukrytymi zapachami, które pozwalają w każdej chwili karmić dziecko.

Bandaż

Taka bielizna po porodzie, jak bandaż, jest bielizna po porodzie raczej obowiązkowe, pożądane nezhili. Wiele matek uważa, że ​​konieczne jest przywrócenie figury, ale ta funkcja ma drugorzędne znaczenie. Po pierwsze, bandaż ma za zadanie przywrócenie narządów miednicy do pierwotnej pozycji. Obecnie istnieją różne rodzaje bandaży, wśród których jest bielizna, która działa jak bielizna dla matek karmiących, inna opcja, która jest noszona na ubraniach i jest częścią górnej szafy.

Z mikrofibry lub bawełny?

Wybierając komplet bielizny dla matek karmiących, możesz zatrzymać się na obu czysto naturalnych tkaninach, takich jak bawełna, oraz na mikrofibrze. Bawełna jest najbardziej przyjaznym dla środowiska materiałem, ale nie jest tak wygodna w skarpetach jak mikrofibra, poza tym szybko traci swój wygląd. Pościel po urodzeniu mikrofibry jest zatwierdzona przez światową medycynę, "oddycha", usuwa wilgoć ze skóry, vyskogigienichno. Produkty wykonane z tego materiału są łatwe do umycia i nie wymagają prasowania.