" Czy można zajść w ciążę po porodzie? ? "- Pytanie, które często podnieca wszystkie mamusie Opinia, że ​​kobieta nie może zajść w ciążę podczas karmienia piersią jest bardzo zła. Ta metoda naturalnej antykoncepcji może wpływać na brak oznak ciąży z HB tylko w pierwszej połowie roku i przy ciągłym stosowaniu dziecka do piersi mamusi.

Po stronie fizjologicznej idealnym okresem do rozpoczęcia następnego nawożenia jest koniec laktacji w ciągu dwóch lub trzech miesięcy. W takim przypadku objawy ciąży podczas karmienia będą jasne i nie wpłyną na proces karmienia dziecka.

Objawy ciąży podczas karmienia piersią

Większość kobiet zauważa obecność objawów nawrotu, takich jak:

  • zmiany w jakościowym składzie mleka, które z pewnością wpłyną na zachowanie i stolec dziecka;
  • zmniejszenie ilości mleka, ponieważ ciało kieruje wszystkimi siłami, aby wesprzeć nowe życie;
  • Jedną z najbardziej uderzających oznak ciąży podczas laktacji może być ból i obrzęk piersi i sutków, co może zmusić kobietę do nagłego przerwania karmienia piersią;
  • opóźniony cykl menstruacyjny, który wystąpił podczas karmienia dziecka.

Czasami objawy ciąży podczas karmienia piersią mogą być typowymi objawami zatrucia, letargu, zmęczenia, drażliwości, częstych "małych" impulsów lub nudności w godzinach porannych.

Idealna przerwa między urodzeniem dziecka to przerwa 2 lub 3 lata. W tym czasie będziesz mogła karmić dziecko, odmłodzić się do nowej ciąży i trochę odpocząć moralnie.

Nie ignoruj ​​oznak ciąży podczas laktacji i opóźnij wizytę u ginekologa. Być może jest to zjawisko niepożądane i wymaga aborcji, zwłaszcza jeśli w tym przypadku wystąpił przypadek niebezpieczna cesarskie cięcie . W każdym razie oznaki ciąży podczas laktacji nie są powodem nagłego oderwania dziecka od piersi. Konieczne jest tylko zrewidowanie planu żywieniowego, przyjmowanie witamin i skonsultowanie się z ginekologiem i konsultantem karmiącym piersią.