leki na laktację Wiele młodych matek boryka się z różnymi problemami związanymi z karmieniem piersią. Po tym, jak liczne środki ludowe nie przyniosły spodziewanych rezultatów, zaczynają zastanawiać się, jakie preparaty można zastosować w celu zwiększenia laktacji.

Preparaty poprawiające produkcję mleka

Liczba leków zwiększających laktację i zwiększających produkcję mleka jest wystarczająco duża. Jednak nie wszyscy radzą sobie dobrze z zadaniem. Rozważ najskuteczniejsze z nich.

  1. Mlecoin należy do grupy leków homeopatycznych przepisywanych w celu poprawy laktacji. Składa się wyłącznie z komponentów roślinnych, co zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych zarówno u matki, jak iu dziecka.
  2. Apilak odnosi się raczej do suplementów diety, ale nie mniej skuteczne. Opiera się na mleczku pszczelim. Oprócz faktu, że ten produkt zwiększa produkcję mleka matki, ma również doskonałe działanie antyoksydacyjne, zwiększając obronę ciała zubożonego w czasie ciąży. Jednak stosowanie tego leku jest przeciwwskazane u kobiet, które mają reakcję alergiczną na produkty pszczele.
  3. Laktavit odnosi się do tanich krajowych leków, które są wykorzystywane bezpośrednio do stymulacji laktacji. preparaty do zwiększania laktacji W jego skład wchodzą owoce anyżu, a także zioła: pokrzywa, kminek, koper włoski. Efekt laktogoniczny jest dość wyraźny.
Jakie leki mogą przywrócić laktację?

W przypadkach, w których kobieta ze względu na chorobę lub długotrwałą nieobecność nie mogła karmić piersią, lekarze przepisują powyższe leki na powrót do laktacji.

Jednak w tej sytuacji i pomóc w wielkich środków ludowej. Na przykład drożdże piwne, herbata z mlekiem, herbata ziołowa.