co może być słodkie podczas karmienia piersią Każda kobieta chce przynajmniej czasami rozpieszczać się czymś słodkim. Młode matki, które karmią piersią swoje noworodki, nie stanowią wyjątku. I chociaż laktacja nakłada pewne ograniczenia na dietę kobiet, wciąż istnieją takie przysmaki, które nie mogą zaszkodzić zdrowiu okruchów.

W tym artykule powiemy ci, co można jeść ze słodyczy podczas karmienia piersią noworodka i dlaczego niektóre rodzaje potraw nie powinny być spożywane.

Jakie słodycze są możliwe podczas karmienia piersią?

Niektórzy lekarze uważają, że słodkie, gdy karmienie piersią nie jest zalecane. Wynika to z faktu, że słodycze i inne przysmaki bardzo często powodują u niemowląt poważne reakcje alergiczne.

Ponadto, skład słodyczy obejmuje dużą ilość węglowodanów, które są zbyt dużym obciążeniem narządów wewnętrznych jeszcze nie w pełni ukształtowanego i mocnego organizmu okruchów. Dlatego dziecko może mieć kolkę jelitową, wzdęcia, wzdęcia i inne zaburzenia trawienia.

Należy również wziąć pod uwagę, że większość współczesnych producentów słodyczy podczas ich przygotowywania używa różnych barwników, konserwantów i niektórych niedozwolonych substancji, co może poważnie zaszkodzić zdrowiu dziecka i spowodować zatrucie jelitowe.

Tymczasem, jeśli kobieta bardzo chce słodyczy podczas karmienia piersią, może zwrócić uwagę na te rodzaje smakołyków, które są potencjalnie bezpieczne dla okruszków i niosą minimalne niebezpieczeństwo wyrządzenia mu krzywdy, a mianowicie:

  1. Lukum, kozinaki i chałwa. Wszystkie te potrawy pod nieobecność alergii u dziecka w żaden sposób nie szkodzą dziecku, więc młoda matka może bezpiecznie je jeść podczas laktacji. Niemniej jednak, produkty te nie powinny być nadużywane - dozwolona dzienna dawka takich przysmaków dla kobiet w okresie laktacji wynosi 50-100 g. Szczególną uwagę należy zwrócić na chałwę - przyspiesza ona odzyskanie kobiety po porodzie ze względu na zawartość nienasyconych kwasów i ma korzystny wpływ na laktację.
  2. Chociaż spożywanie czekolady podczas karmienia piersią jest skrajnie niepożądane, niektóre kobiety nie mogą jej odmówić. W takim przypadku dozwolone jest stosowanie białej czekolady, ale nie więcej niż 25 g dziennie.
  3. Ciastka mogą być spożywane podczas okresu karmienia piersią, ale tylko w przypadku galette. W szczególności ciasteczka owsiane są uważane za praktycznie bezpieczne, zwłaszcza jeśli są gotowane w domu.
  4. Marshmallow nie zawiera mleka, więc rzadko powoduje alergie. jakie słodycze są możliwe podczas karmienia piersią Aby nie spożywać produktów o dużej zawartości barwników i innych chemikaliów, kup tylko białe pianki waniliowe.
  5. Wreszcie, najbezpieczniejszy rodzaj słodyczy, które można bezpiecznie jeść podczas karmienia piersią są beza. Kompozycja tych pysznych ciast powietrznych nie zawiera nic poza białkiem z kurczaka i cukrem, a ponadto jest bardzo łatwa do przygotowania w domu.

Bez względu na to, jakie słodycze postanowiłeś nie próbować, rób to ostrożnie i stopniowo, i zawsze uważnie obserwuj reakcję dziecka. Jeśli wystąpią niepożądane skutki, wyrzucić produkt.